Социалните услуги да се снабдят с икономичните електромобили, предлага в

...
Социалните услуги да се снабдят с икономичните електромобили, предлага в
Коментари Харесай

Качват социалните услуги на електромобили в Димитровград

Социалните услуги да се снабдят с икономичните електрически автомобили, предлага в докладна за идното съвещание на Общински съвет ръководителят на „ Да за Димитровград “ Стефан Димитров. За задачата общината би трябвало да вземе присъединяване в процедура по набирането на планове за финансиране закупуването на електрически транспортни средства. Проектите се финансират посредством Инвестиционна стратегия за климата /ИПК/. Бенефициери могат да бъдат централната администрация и нейните териториални подразделения и общинските администрации. Те могат да аплайват за финансиране за най-много за три транспортни средства. 

Използването на електрически автомобили води до намаление равнищата на излъчванията на парниковите газове. Освен това са извънредно икономични. При 20 000 км годишен пробег разноските за зареждане на един електрически автомобил са към 720 лева Електромобилът  е към 6 пъти по-икономичен в дълготраен проект.

Със закупуването на електрически автомобили ще се отвори опция за увеличение потенциала на „ Домашен обществен патронаж “. По данни на общината от обществената услуга сега се възползват 265 индивида, само че нуждаещите се сигурно са повече. Част от нужните средства ще се компенсират от потреблението на електрически автомобили, счита Димитров.

Формулярите за кандидатстване ще се одобряват до 31 юли 2018 година Срокът е изцяло задоволителен, с цел да се приготви план и да се обезпечат средства за съфинансиране, разясни той. Стефан Димитров е уверен, че сътрудниците му в Общински съвет – Димитровград ще поддържат докладната му.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР