До края на месеца възстановяват достъпа с автомобили до вилна зона на Дедево
Собственици на къщи във вилна зона към село Дедево - " Котлина " алармираха за сериозен проблем с пътя до парцелите им. Достъпът до вилната зона, която се намира до Равнища, се реализира единствено през черен полски път, който обаче е в отчайващо положение и е негоден.
Прочетете още
По думите им това се е случило след действия по превозване на ново ВиК трасе през януари. Те са подали тъжба както към Водното сдружение - за възобновяване на пътя, по този начин и към Община Родопи.
" Тази зима поради изкопни действия на чиновници на ВиК пътят беше разкопан. Той е единствен вероятен достъп до къщите ни посредством автомобил. Пуснахме питане към ВиК, откъдето през март ни дадоха отговор, че изкопите са били зарити с инертни материали и земни маси, само че поради забележителните превалявания през този интервал и прекосяването на тежка техника за транспортиране на дървен материал, целостта на полският път е нарушена. Обещаха и при подобаващи метеорологични условия да възстановят настилката на терена в първичен тип. Това обаче още не е направено. До момента пътят се поддържаше на доброволни начала и хората с парцели в региона са събирали пари за материали и са полагали труд, с цел да има достъп с автомобил до Котлина. Това обаче е изцяло невероятно и няколко високопроходими джипове към този момент закъсаха ", показват живущи пред TrafficNews.
Наш кореспондент се свърза с Община Родопи и с ВиК, откъдето потвърдиха, че пътят ще бъде възобновен в най-кратки периоди.
" До дни ще стартираме възобновяване на пътя е първичния му тип ", уточни Йордан Чемишев от ВиК.
От Община Родопи също са сезирани по случая и са провели диалог за разрешаване на казуса, като показаха, че се чака пътят да бъде възобновен до края на сегашния месец.
Прочетете още
По думите им това се е случило след действия по превозване на ново ВиК трасе през януари. Те са подали тъжба както към Водното сдружение - за възобновяване на пътя, по този начин и към Община Родопи.
" Тази зима поради изкопни действия на чиновници на ВиК пътят беше разкопан. Той е единствен вероятен достъп до къщите ни посредством автомобил. Пуснахме питане към ВиК, откъдето през март ни дадоха отговор, че изкопите са били зарити с инертни материали и земни маси, само че поради забележителните превалявания през този интервал и прекосяването на тежка техника за транспортиране на дървен материал, целостта на полският път е нарушена. Обещаха и при подобаващи метеорологични условия да възстановят настилката на терена в първичен тип. Това обаче още не е направено. До момента пътят се поддържаше на доброволни начала и хората с парцели в региона са събирали пари за материали и са полагали труд, с цел да има достъп с автомобил до Котлина. Това обаче е изцяло невероятно и няколко високопроходими джипове към този момент закъсаха ", показват живущи пред TrafficNews.
Наш кореспондент се свърза с Община Родопи и с ВиК, откъдето потвърдиха, че пътят ще бъде възобновен в най-кратки периоди.
" До дни ще стартираме възобновяване на пътя е първичния му тип ", уточни Йордан Чемишев от ВиК.
От Община Родопи също са сезирани по случая и са провели диалог за разрешаване на казуса, като показаха, че се чака пътят да бъде възобновен до края на сегашния месец.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




