Снимка: chernomorepfc.bgПФК Черно море изразява съболезнования на близките на една

ПФК Черно море показва съболезнования на околните на една от най-големите клубни митове Тодор Атанасов, който умря на 8 ноември на 66 години.

Барона остава в историята на варненския клуб като един от най-хубавите халфове, носили екипа на “моряците ”. Завинаги ще остане в сърцата на почитателите от по-старото потомство като халфът, който вкарва от свободни удари с ляв крайник, написа chernomorepfc.bg.

Кариера

Тодор Атанасов е роден на 31 март 1954 година в Казанлък. Израства в школата на локалния клуб Розова котловина, където след това играе 5 години в първия тим.

През лятото на 1977 г, на 23-годишна възраст Атанасов минава в ЦСКА. Дебютира за „ армейците “ на 19 август 1977 година, в 3-тия кръг на сезон 1977/78, при победа с 5:2 вкъщи против Ботев (Враца). Записва цялостни 90 минути и бележи четвъртия гол за ЦСКА в срещата.

Атанасов остава два сезона в тима, в които обаче рядко намира място в състава. Записва общо 13 мача с 3 гола в „ А “ група и 3 мача в шампионата за Купата на УЕФА.

В началото на 1980 година Атанасов минава в Черно море (Варна), като остава в клуба през идващите 12 години.
За Морето има 375 мача и 74 гола – 258 мача с 49 гола в „ А “ група и 117 мача с 25 гола в „ Б “ група.

Изиграл е 1 мач за „ Б “ националния и 1 мач за младежкия народен тим.