Снимка: Chernomorepfc.bgЧерно море победи Ботев Пд с 3:1 в мач

...

Черно море удари Ботев с 3:1 на Тича пред погледа на националния треньор

Снимка: Chernomorepfc.bg

Черно море победи Ботев Пд с 3:1 в мач от 27-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича ” във Варна. Въпреки отсъствието на няколко основни футболисти поради травми, “моряците ” изиграха мощно срещата и справедливо стигнаха до трите точки. На трибуните бе и националният селекционер Ясен Петров, като за първи път бе позволена и аудитория.

Черно море стартира стремително срещата и още до 6-ата минута водеше с 2:0. “Моряците ” откриха резултата в 3-ата минута. Родриго Енрике получи топката отляво, нахлу в наказателното поле и опита удар в далечния ъгъл, само че кълбото се отби в крайници на Марио Младеновски и изненада Аргилашки за 1:0.

Само три минути по-късно Родриго бе арестуван в наказателното поле и основният рефер отсъди дузпа. Голмайсторът на варненци осъществя от бялата точка за 2:0. В 10-ата минута Васил Панайотов стреля рисково и доста покрай страничната греда. В 15-ата тново Панайотов насочи хубав изстрел от въздуха, който принуди Георги Аргилашки да избива уверено в ъглов удар.

В 25-ата минута при първия си удар по посока на вратата Ботев Пд понижи резултата. Aтанас Илиев се възползва от неточност в защитата на “моряците ” и с изстрел с десния крайник вкара под гредата за 2:1. В 30-ата минута Маркиньос центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев стреля с левия крайник, само че около вратата. Минута по-късно Виктор Попов насочи диагонален изстрел, само че не затрудни Георги Аргилашки. В 36-ата минута Зе Гомеш засече с шпагат центриране по земя отдясно и вкара за 3:1. В 42-рата минута гостите останаха с човек по-малко, откакто втори жълт картон за нарушаване против Илиан Илиев – Младши получи Филип Филипов. В 43-ата минута Черно море можеше да вкара четвърти гол. Зе Гомеш подаде към Родриго към точката на дузпата, който стреля технично, само че топката профуча на сантиметри от напречната греда.

В 49-ата минута Илиан Илиев – Младши проби през центъра и стреля, само че топката не откри очертанията на вратата. В 62-рата минута влезлият на промяна Родриго Вилела центрира отляво, само че малко не доближи на Пабло Гарсия да я засече и вкара във вратата на Аргилашки. В идната минута Родриго Енрике бе изведен в наказателното поле, само че последвалият изстрел на бразилеца мина около левия непряк дирек. В 69-ата минута Атанас Илиев получи в наказателното поле, подвигна си топката и с превръщане насочи превъзходен изстрел от въздуха, само че Гоерги Георгиев се намеси уверено.

В 81-вата минута Марио Младеновски насочи мощен изстрел от отдалеченост, който профуча около вратата.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Стефан Станчев, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов (85-Мартин Дичев), Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Родриго Енрике (85-Леандро Андраде), Файсел Касми (69-Павел Георгиев), Илиан Илиев (61-Родриго Вилела), Зе Гомеш (69-Исмаил Иса).

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.