Снимка: БулфотоС близо 370 милиона евро по-малко са преводите от

...
Снимка: БулфотоС близо 370 милиона евро по-малко са преводите от
Коментари Харесай

Икономист: Ако туризмът в Европа остане в криза и се запази спадът на туристи, ще изчезнат сезонните работни места

Снимка: Булфото

С близо 370 милиона евро по-малко са преводите от сънародниците ни зад граница към техните фамилии. Сметката е на база данните на Българската национална банка. Докато за първите шест месеца на предходната година постъпленията от чужбина са били малко над 636 милиона евро, то равносметката за същия интервал на тази година е едвам 266 млн.

Как коронакризата се отразява на паричните потоци към и за България и ще промени ли генерално ситуацията? Темата разяснява по Нова Тв основният икономист на Института за пазарна стопанска система Лъчезар Богданов, написа Novini.bg.

" Намалялата стойност на преводите ще се отрази на българската стопанска система. За семействата, които получават постоянно настоящи прехвърляния – това ще сериозен удар върху прихода. Част от семействата употребяват спестявания, насъбрани по този метод за по-сериозни покупки – на жилища, лекуване. Това обаче краткосрочно не е съдбовно ”, съобщи специалистът. 

" Ако туризмът в Европа остане в криза и се резервира спадът на туристи, ще изчезнат сезонните работни места. Ще има по-малка нужда от работна ръка, изключително от по-бедни страни като България ”, добави Лъчезар Богданов.  

Той предвижда, че коронакризата ще се трансформира в катализатор на съществени промени.

Съобщете ни, в случай че видите неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.

Прочети тук -
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР