Сн. ЕПА/БГНЕС Третият в света Григор Димитров започна защитата на

...
Сн. ЕПА/БГНЕС Третият в света Григор Димитров започна защитата на
Коментари Харесай

Григор Димитров започна сезона с трудна победа срещу 128-ия в света


Сн. ЕПА/БГНЕС

Третият в света Григор Димитров стартира отбраната на купата си от предходната година на шампионата в Бризбейн, Австралия с сложна победа против 128-ия в международната класация Джон Милман. Роденият в Бризбейн 28-годишен австралиец затрудни извънредно доста българина, като даже в края на втория сет го принуди да избавя два мачбола.

Димитров явно не се намира в най-хубавата си форма в самото начало на сезона, само че пък показва мощна воля и психическа резистентност, с цел да успее да да стигне до трагичен поврат и да завоюва мача с 2:1 (4:6, 7:6 (8), 6:3) след 2 часа и 36 минути игра.

В четвъртфиналите на шампионата българинът ще се изправи против Кайл Едмънд от Англия.

Димитров и Милман започнаха по подобен метод първите два сета с замяна на пробиви. В първия сет обаче австралиецът съумя да пробие и повторно в самия край и на завоюва с 6:4.

Във втория сет Димитров проби пръв сервиса на съперника си, само че не съумя да затвърди пробива си. Последва замяна на геймове, с цел да се стигне до тайбрек.

Тайбрекът мина през доста премеждия, като Димитров изоставаше през множеството време и трябваше да избави два мачбола, преди в края на краищата да завоюва с 10:8 и да изравни сетовете.

Третият сет стартира по подобен метод с тази разлика, че откакто реализира пробив Димитров съумя да го затвърди, да поведе с 4:1 и да задържи преднината си до края – 6:3.
Източник: mediapool.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР