Виц на месеца: Кметът и всички по веригата, свързани със скандала...
Слушаме Иван Портних – почтен. И сочи за провинен Благомир Коцев.
Деян Грудев, началник на „ Строителен надзор “ в Община Варна – уволнен, само че безапелационен, че е почтен.
Представители на Камарата на архитектите – почтени.
Институциите до една – почтени.
Политици, които са получили отчета на ДАНС с изброените измами и закононарушения на вложителя Олег Невзоров – почтени.
Агенция по геодезия и картография – почтена.
Агенция по кадастъра във Варна – почтена.
Дълъг е описът от почтени.
Всички в един глас упрекват Олег Невзоров. Разбира се той би трябвало да дава отговор. Дано бъде открит и докаран тук.
Но нали “Не е вманиачен този, който яде баницата, а оня, който му я дава ”?
Кметът Благомир Коцев е бил осведомен с отчета на структурата на ДАНС във Варна преди той да бъде изпратен в централата в столицата. В този отчет са разказани доказателства за незаконни действия – трафик на дрога и хора, пране на пари, в това число на съветската мафия и остарели закононарушения на Невзоров, осъществени в Украйна. Цитирани са правосъдните каузи и прокурорското гонене на комбинатора в Одеса и други украински градове.
Коцев е знаел за „ градът на фантазиите “ освен от отчети и сигнали от негови сътрудници и общински съветници от други партии. Знаел е даже от рекламите…
Опитите на Коцев да се оневини не са безапелационни. Той е приключил „ Бизнес администрация в Университета във Вашингтон, Съединени американски щати и придобива магистърска магистърска степен по мореплаване, търговия и финанси в Сити Юнивърсити – Лондон. Ясно му е, че оправданията му куцат.
Най-малкото би могъл да разпореди инспекция, за какво при ръководството на предшественика му Портних са издадени удостоверения за толерантност. Само за три парцела – само че ги има.
Тактиката на управленци и длъжностни лица да се оневиняват незабавно, е неточност. При съмнителна, даже престъпна по своя темперамент скица, за непорочност може да претендират само жертвите. Онези, които, подведени от рекламите и уверенията на адвокати, че всичко е законно, са купили жилища от вложителя. Предсто им бодлив път в търсене на правдивост посредством съда.
Погрешно е и политизирането на абсурда. Да защитаваш своите „ непременно “, преди да са изяснени обстоятелствата, е огромен риск.
Жителите на комплекса огласиха обществено, че желаят среща с Благомир Коцев и имат осем въпроса към него:
1. Правени ли са опити за легализиране на градежа посредством процедура за нов обстоен организационен проект (ПУП)?
2. Как е допустимо, в случай че обектите са били противозаконни, през януари 2025 година да бъде позволено изработването на Подробен устройствен план за територията?
3. Как е допустимо парцели, вписани в кадастъра, с издадени удостоверения за толерантност и с осъществявани покупко-продажби до май тази година, след това да бъдат избрани като противозаконни?
4. По какъв метод един елементарен покупател би могъл да разбере, че придобива проблематичен парцел, в случай че има публични документи и платени налози?
5. Защо общината е приемала налози и такси за тези парцели в продължение на години?
6. Предвижда ли се отговорност, в случай че нарушаванията са резултат от дейности или бездействия на държавни органи или длъжностни лица?
7. Ще бъдат ли обезпечени правата на добросъвестните притежатели, с цел да не понесат единствени последствията от административни неточности?
8. Предвиждат ли се обезщетения за притежателите при определяне на институционални пропуски?
Скандалът няма да утихне, както се надяват участниците в него. Той е сложен тест и за кабинета „ Радев “. Ако законът се приложи – градежите в Баба Алино ще бъдат разрушени. Жестоко, само че нали Цицерон споделя: „ Робувайки на законите, ставаме свободни “.
Дано този път законът бъде с преимущество пред политики и ползи.
Иначе ще стане, както споделя героят на одеския класик Исак Бабел - бантита Беня Крик в " Одески разкази ": " Полицията свършва там, където стартира Беня... ".
Това сме го гледали към този момент.
Дарина Георгиева
Деян Грудев, началник на „ Строителен надзор “ в Община Варна – уволнен, само че безапелационен, че е почтен.
Представители на Камарата на архитектите – почтени.
Институциите до една – почтени.
Политици, които са получили отчета на ДАНС с изброените измами и закононарушения на вложителя Олег Невзоров – почтени.
Агенция по геодезия и картография – почтена.
Агенция по кадастъра във Варна – почтена.
Дълъг е описът от почтени.
Всички в един глас упрекват Олег Невзоров. Разбира се той би трябвало да дава отговор. Дано бъде открит и докаран тук.
Но нали “Не е вманиачен този, който яде баницата, а оня, който му я дава ”?
Кметът Благомир Коцев е бил осведомен с отчета на структурата на ДАНС във Варна преди той да бъде изпратен в централата в столицата. В този отчет са разказани доказателства за незаконни действия – трафик на дрога и хора, пране на пари, в това число на съветската мафия и остарели закононарушения на Невзоров, осъществени в Украйна. Цитирани са правосъдните каузи и прокурорското гонене на комбинатора в Одеса и други украински градове.
Коцев е знаел за „ градът на фантазиите “ освен от отчети и сигнали от негови сътрудници и общински съветници от други партии. Знаел е даже от рекламите…
Опитите на Коцев да се оневини не са безапелационни. Той е приключил „ Бизнес администрация в Университета във Вашингтон, Съединени американски щати и придобива магистърска магистърска степен по мореплаване, търговия и финанси в Сити Юнивърсити – Лондон. Ясно му е, че оправданията му куцат.
Най-малкото би могъл да разпореди инспекция, за какво при ръководството на предшественика му Портних са издадени удостоверения за толерантност. Само за три парцела – само че ги има.
Тактиката на управленци и длъжностни лица да се оневиняват незабавно, е неточност. При съмнителна, даже престъпна по своя темперамент скица, за непорочност може да претендират само жертвите. Онези, които, подведени от рекламите и уверенията на адвокати, че всичко е законно, са купили жилища от вложителя. Предсто им бодлив път в търсене на правдивост посредством съда.
Погрешно е и политизирането на абсурда. Да защитаваш своите „ непременно “, преди да са изяснени обстоятелствата, е огромен риск.
Жителите на комплекса огласиха обществено, че желаят среща с Благомир Коцев и имат осем въпроса към него:
1. Правени ли са опити за легализиране на градежа посредством процедура за нов обстоен организационен проект (ПУП)?
2. Как е допустимо, в случай че обектите са били противозаконни, през януари 2025 година да бъде позволено изработването на Подробен устройствен план за територията?
3. Как е допустимо парцели, вписани в кадастъра, с издадени удостоверения за толерантност и с осъществявани покупко-продажби до май тази година, след това да бъдат избрани като противозаконни?
4. По какъв метод един елементарен покупател би могъл да разбере, че придобива проблематичен парцел, в случай че има публични документи и платени налози?
5. Защо общината е приемала налози и такси за тези парцели в продължение на години?
6. Предвижда ли се отговорност, в случай че нарушаванията са резултат от дейности или бездействия на държавни органи или длъжностни лица?
7. Ще бъдат ли обезпечени правата на добросъвестните притежатели, с цел да не понесат единствени последствията от административни неточности?
8. Предвиждат ли се обезщетения за притежателите при определяне на институционални пропуски?
Скандалът няма да утихне, както се надяват участниците в него. Той е сложен тест и за кабинета „ Радев “. Ако законът се приложи – градежите в Баба Алино ще бъдат разрушени. Жестоко, само че нали Цицерон споделя: „ Робувайки на законите, ставаме свободни “.
Дано този път законът бъде с преимущество пред политики и ползи.
Иначе ще стане, както споделя героят на одеския класик Исак Бабел - бантита Беня Крик в " Одески разкази ": " Полицията свършва там, където стартира Беня... ".
Това сме го гледали към този момент.
Дарина Георгиева
Източник: frognews.bg
КОМЕНТАРИ




