Слушаме Иван Портних – невинен. И сочи за виновник Благомир

...
Слушаме Иван Портних – невинен. И сочи за виновник Благомир
Коментари Харесай

Виц на месеца: Кметът и всички по веригата, свързани със скандала...

Слушаме Иван Портних – почтен. И сочи за провинен Благомир Коцев.

 

Деян Грудев, началник на „ Строителен надзор “ в Община Варна – уволнен, само че безапелационен, че е почтен.

 

Представители на Камарата на архитектите – почтени.

 

Институциите до една – почтени.

 

Политици, които са получили отчета на ДАНС с изброените измами и закононарушения на вложителя Олег Невзоров – почтени. 

 

Агенция по геодезия и картография – почтена.

 

Агенция по кадастъра във Варна – почтена.

 

Дълъг е описът от почтени.

 

Всички в един глас упрекват Олег Невзоров. Разбира се той би трябвало да дава отговор. Дано бъде открит и докаран тук.

 

Но нали “Не е вманиачен този, който яде баницата, а оня, който му я дава ”?

 

Кметът Благомир Коцев е бил осведомен с отчета на структурата на ДАНС във Варна преди той да бъде изпратен в централата в столицата. В този отчет са разказани доказателства за незаконни действия – трафик на дрога и хора, пране на пари, в това число на съветската мафия и остарели закононарушения на Невзоров, осъществени в Украйна. Цитирани са правосъдните каузи и прокурорското гонене на комбинатора в Одеса и други украински градове.  

Коцев е знаел за „ градът на фантазиите “ освен от отчети и сигнали от негови сътрудници и общински съветници от други партии. Знаел е даже от рекламите…

 

Опитите на Коцев да се оневини не са безапелационни. Той е приключил „ Бизнес администрация в Университета във Вашингтон, Съединени американски щати и придобива магистърска  магистърска степен по мореплаване, търговия и финанси в Сити Юнивърсити – Лондон. Ясно му е, че оправданията му куцат.

Най-малкото би могъл да разпореди инспекция, за какво при ръководството на предшественика му Портних са издадени удостоверения за толерантност. Само за три парцела – само че ги има.

 

Тактиката на управленци и длъжностни лица да се оневиняват незабавно, е неточност. При съмнителна, даже престъпна по своя темперамент скица, за непорочност може да претендират само жертвите. Онези, които, подведени от рекламите и уверенията на адвокати, че всичко е законно, са купили жилища от вложителя. Предсто им бодлив път в търсене на правдивост посредством съда.

 

Погрешно е и политизирането на абсурда. Да защитаваш своите „ непременно “, преди да са изяснени обстоятелствата, е огромен риск.

 

Жителите на комплекса огласиха обществено, че желаят среща с Благомир Коцев и имат осем въпроса към него:

 

1. Правени ли са опити за легализиране на градежа посредством процедура за нов обстоен организационен проект (ПУП)?

 

2. Как е допустимо, в случай че обектите са били противозаконни, през януари 2025 година да бъде позволено изработването на Подробен устройствен план за територията?

 

3. Как е допустимо парцели, вписани в кадастъра, с издадени удостоверения за толерантност и с осъществявани покупко-продажби до май тази година, след това да бъдат избрани като противозаконни?

 

4. По какъв метод един елементарен покупател би могъл да разбере, че придобива проблематичен парцел, в случай че има публични документи и платени налози?

 

5. Защо общината е приемала налози и такси за тези парцели в продължение на години?

 

6. Предвижда ли се отговорност, в случай че нарушаванията са резултат от дейности или бездействия на държавни органи или длъжностни лица?

 

7. Ще бъдат ли обезпечени правата на добросъвестните притежатели, с цел да не понесат единствени последствията от административни неточности?

 

8. Предвиждат ли се обезщетения за притежателите при определяне на институционални пропуски?

 

Скандалът няма да утихне, както се надяват участниците в него. Той е сложен тест и за кабинета „ Радев “. Ако законът се приложи – градежите в Баба Алино ще бъдат разрушени. Жестоко, само че нали Цицерон споделя: „ Робувайки на законите, ставаме свободни “.

 

Дано този път законът бъде с преимущество пред политики и ползи.

 

Иначе ще стане, както споделя героят на одеския класик Исак Бабел - бантита Беня Крик в " Одески разкази ": " Полицията свършва там, където стартира Беня... ". 

 

Това сме го гледали към този момент.

 

Дарина Георгиева
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР