Служителите на архивите излизат на протест
Служителите на архивите излизат на митинг с искане за по-високи заплати, оповестиха от КНСБ. Федерация на самостоятелните синдикати от държавното ръководство и организации (ФНСДУО) към КНСБ, нейният главен член Синдикат на архивистите, дружно със Секция „ Архиви ” на Национална федерация “Култура ” към КТ “Подкрепа ”, провеждат на следващия ден, 26 април, протестен протест под надпис „ Достойно възнаграждение на труда на архивистите “.
Протестът ще се организира от 12 до 14 ч в пространството пред постройката на Държавна организация „ Архиви “ на ул. „ Московска “ № 5 и площад „ Д-р Желю Желев “ в гр. София.
Участие ще вземат чиновници на Държавна организация „ Архиви “ - синдикални членове на КНСБ и КТ " Подкрепа ", както и нечленуващи в синдикални организации архивисти и подкрепящи ги сътрудници от други държавни организации. Те ще отстояват дружно настояванията на чиновниците за увеличение с 30% на работните заплати в структурите на държавните архиви.
Протестът ще се организира от 12 до 14 ч в пространството пред постройката на Държавна организация „ Архиви “ на ул. „ Московска “ № 5 и площад „ Д-р Желю Желев “ в гр. София.
Участие ще вземат чиновници на Държавна организация „ Архиви “ - синдикални членове на КНСБ и КТ " Подкрепа ", както и нечленуващи в синдикални организации архивисти и подкрепящи ги сътрудници от други държавни организации. Те ще отстояват дружно настояванията на чиновниците за увеличение с 30% на работните заплати в структурите на държавните архиви.
Източник: trud.bg
КОМЕНТАРИ




