Служители на ФСБ заловиха 11 души, замесени в терористичната атака

...
Служители на ФСБ заловиха 11 души, замесени в терористичната атака
Коментари Харесай

ФСБ задържа участници в нападението срещу “Крокус Сити Хол”

Служители на ФСБ заловиха 11 души, забъркани в терористичната офанзива против концертната зала " Крокус Сити Хол ", в това число четирима директни участници в офанзивата. Терористите възнамерявали да избягат през руско-украинската граница, имали контакти от украинска страна. В момента се работи по определяне на съучастниците им. По предварителни данни вследствие на терористичната офанзива са починали минимум 115 души, а 115 са били приети в болница.

В събота сутринта шефът на ФСБ Александър Бортников рапортува на президента Владимир Путин за задържането на 11 участници в терористичната офанзива против “Крокус Сити Хол ”. Според пресслужбата на президента измежду арестуваните има четирима директни участници в този терористичен акт. В момента се работи по определяне на съучастниците на терористите.

Задържането на четиримата обвинени е осъществено в региона на Брянск покрай границата с Украйна, оповестиха от Следствения комитет. Разследващите към този момент са почнали работа с него. Според Центъра за връзки с обществеността на ФСБ терористите са възнамерявали да избягат през руско-украинската граница, като са имали контакти от украинска страна.

Атаката против концертната зала " Крокус " край Москва беше осъществена в петък вечерта преди концерта на група " Пикник ". Петима бойци, въоръжени с автомати, първо гръмнаха защитата на входа, която имаше единствено палки в себе си, а по-късно започнаха да убиват всеки, който им се изпречи на пътя. След това нарушителите влезнали в концертната зала, където траяли да стрелят по хората, а по-късно запалили пожар и изчезнали. Пожарът е сподавен едвам в събота сутринта, част от покрива на постройката е изцяло срутена.

В събота Следственият комитет, който стартира наказателно следствие на терористичната офанзива, предостави актуализирани предварителни данни за жертвите. Най-малко 115 души са починали и този брой може да нарасне. Според здравното министерство измежду жертвите има три деца. По неофициална информация на някои медии повече от 10 тела са открити в една от тоалетните, където хората са се укрили от стрелбата, само че са се задушили от дима.

Според здравния министър Михаил Мурашко 115 души са приети в болница, пет от тях са деца, 60 възрастни и едно дете са в тежко положение. 82 души са приети в болница в лечебни заведения в столицата, оповестява московското здравно ръководство. Списъците на Министерството на изключителните обстановки предоставиха данни за 107 потърпевши.

Както прецизира Следственият комитет, терористите са употребявали автоматизирано оръжие. В момента се правят балистични, генетични и пръстови експертизи. Установено е също, че терористите са употребявали запалителна течност, с цел да подпалят пространствата на концертната зала, където е имало фенове, в това число ранени.

Информацията, че бойците са имали експлозиви у себе си, не се удостовери. Както разбра “Комерсант ”, напътствията на оперативния щаб, в сходство с които е осъществено издирването на нападателите, гласят, че терористите, млади мъже с растеж до 180 см, може да са употребявали изкуствени бради и мустаци.

Престъпниците са били облечени в камуфлаж и кубинки. Обучението им може да бъде освен бойно, само че и еърсофт. Каналите в “Телеграм ” също оповестиха, че стрелците са били въоръжени с разнообразни модификации на ловни пушки. На мястото на терористичната офанзива откриха карабина “Сайга ”, както и пълнители.

В събота сутринта големи опашки се извиха покрай донорските пунктове в Москва и Московска област. Такава картина се следи да вземем за пример в Центъра по кръвопреливане в Царицино. Хората пристигнаха да дарят кръв за жертвите на терористичната офанзива. Както оповестиха доброволци покрай Научноизследователския институт “Склифосовски ” в Москва, към този момент има задоволително кръв, която има стеснен период на валидност, и донорите могат да дойдат различен ден.

В доста страни не престават да се носят цветя и свещи в съветските посолства.

Превод : В. Сергеев

Източник: Взгляд.ру

Поглед Видео:ПоследниНай-гледаниАлтернативен Поглед504702Георги Марков: След изказването на Макрон ние сме доста покрай трета международна войнаАлтернативен Поглед139447Георги Марков: Орбан: В Брюксел царува военно състояние! Те живеят в различен свят,...на друга планета!Алтернативен Поглед25502Георги Първанов: Това не е моята ера! Това не е положителното бъдеще за света!Алтернативен Поглед20178Георги Първанов: Такова нещо не е имало в българската политика - антипарламентаризъм, антиполитика!Алтернативен Поглед27920Проф. Нина Дюлгерова: Световното задкулисие няма народност, няма вяра - има интересиАлтернативен Поглед504702Георги Марков: След изказването на Макрон ние сме доста покрай трета международна войнаАлтернативен Поглед165958Полк. Николай Марков: Изпращането на наши военни в Украйна ще провокира революция в БългарияАлтернативен Поглед139447Георги Марков: Орбан: В Брюксел царува военно състояние! Те живеят в различен свят,...на друга планета!Алтернативен Поглед132251Проф. Иво Христов: Опасявам се, че до изборите в Съединени американски щати някой може да предизвика даже нуклеарен конфликтАлтернативен Поглед129825Полк. Николай Марков: Аз мисля, че България е оп
Източник: pogled.info


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР