Служители на дирекция Киберпрестъпност“ в ГДБОП задържаха 21-годишен мъж, използвал

...
Служители на дирекция Киберпрестъпност“ в ГДБОП задържаха 21-годишен мъж, използвал
Коментари Харесай

ГДБОП задържаха младеж, поръчвал онлайн за сметка на чужди профили

Служители на дирекция „ Киберпрестъпност “ в ГДБОП задържаха 21-годишен мъж, употребявал непознати потребителски данни за онлайн поръчки в своя изгода. Той е задържан при полицейска интервенция, осъществена на 10 юни под надзора на Софийската градска прокуратура.

Акцията по секване и документиране на незаконната активност е подхваната вследствие на получени сигнали от консуматори за непозволено потребление на компютърните им данни, оповестиха от пресцентъра на Министерство на вътрешните работи.

В хода на следствието са събрани доказателства за човек, нелегално достъпвал и в следствие търгувал в интернет информация от хакнати и източени непознати профили, достъпени посредством уеб страници и мобилни приложения.

В най-честите случаи данните са употребявани за непозволено достъпване до профили на хора, от чието име са правени разнообразни типове онлайн поръчки за сметка на притежателите на профилите, в това число доставки на храна и наем на коли.

В хода на извършените дейности по следствието е претърсено жилище, в което са открити непознати банкови карти, мобилни телефони, наркотични субстанции – над 400 грама марихуана и 68 грама кокаин.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР