Служебният премиер Димитър Главчев отчете добра работа при преминаването на

...
Служебният премиер Димитър Главчев отчете добра работа при преминаването на
Коментари Харесай

Димитър Главчев прозря, че е най-добре държавата да води виртуалната опашка на Дунав мост - Русе

Служебният министър председател Димитър Главчев регистрира добра работа при прекосяването на Дунав мост при Русе. Той е на посещаване при границата ни с Румъния, с цел да ревизира по какъв начин работи организацията на придвижването, откакто България влезе в Шенген и по суша, съобщи Българска национална телевизия.

Повод за визитата му е и репортажът на Нова телевизия, който сподели по какъв начин чиновник на частен буферен паркинг упорства водачите на тирове да си взимат билети за виртуална опашка, когато такава няма.

Единствената аргументи, заради която могат да се образуват опашки, е ремонтът на Дунав мост, изясни Главчев.

По думите му организацията на придвижването би трябвало да се води по два правилото - първият е всички коли да минават допустимо най-бързо, а вторият е да не се пречи на живота на русенци.

Премиерът е разпоредил да се търсят разновидности за още по-бързо прекосяване, както и да се търсят способи по какъв начин страната да води процеса. Най-добре е страната да управлява целия развой при прекосяването през Дунав мост, в това число и виртуалните опашки, уточни Главчев.

Той изясни, че нямало по какъв начин да се чака още за този ремонт, тъй като мостът не е ремонтиран от 70 години, само че се правело всичко допустимо да се провежда придвижването.

На въпрос доколко вижда страната в регулирането на виртуалната опашка и с напрежението в пиковите часов Димитър Главчев сподели, че чака предложенията на регионалния шеф и на кмета на Русе, с цел да се усъвършенства обстановката - когато няма трафик, ще се минава умерено, когато има - ще се употребява буферния паркинг, разясни още министър председателят.

Той разяснява и вирусът метапневмовируса, като съобщи, че в България няма потвърден случай. Главчев разясни, че този вирус не е нов. От началото на 2024 година до септември има към 28 случая на този вирус в България, само че от октомври до края на предходната седмица - не са регистрирани случаи, по думите на министър-председателя.

Димитър Главчев разяснява и обстановката в Министерството на културата и думите на културния министър Найден Тодоров, че не се разбирал със зам.-министъра си Илко Ганев, който е назначен от Главчев във второто служебно държавно управление, като посочи, че сред него и който и да е министър няма напрежение, а в случай че има - " ще бъде освободено напрежението, в случай че ме разбирате какво желая да кажа ", уточни министър председателят.

Той сподели, че през вчерашния ден схванал, че имало напрежение сред министъра и зам.-министрите.

Министърът на превоза и известията Красимира Стоянова съобщи, че това, което се случва на Дунав мост при Русе е тест какъв брой сме зрели за Шенген. И тя изясни, че когато няма опашка, няма смисъл от виртуалната опашка. Местните структури би трябвало да наблюдават за скупчвания и да провеждат придвижването през границата

Това изясни и министърът на районното развиване и благоустройство Виолета Коритарова. По думите й са подхванати ограничения за организацията на придвижването заради ремонта на Дунав мост.
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР