Служебният министър-председател Димитър Главчев ще участва в Срещата на върха

...
Служебният министър-председател Димитър Главчев ще участва в Срещата на върха
Коментари Харесай

Главчев ще участва в Срещата на върха „Украйна-Югоизточна Европа“ в Хърватия

С лужебният министър-председател Димитър Главчев ще взе участие в Срещата на върха „ Украйна-Югоизточна Европа “, която ще се организира в Хърватия, оповестиха от пресслужбата на Министерския съвет (МС). 

Това е третото подред издание на този формат на високо политическо ниво след срещите в Тирана на 28 февруари и в Атина на 21 август тази година. 

Подкрепата за Украйна ще бъде във фокуса на лидерския конгрес в Дубровник. 

В рамките на срещата министър-председателят Димитър Главчев ще препотвърди позицията на България, която от началото на войната изрично и поредно поддържа Киев, се показва още в известието на Министерски съвет.  

Мерките за сигурност в хърватския крайбрежен град Дубровник са засилени заради първото посещаване на украинския президент Володимир Зеленски в страната за срещата на върха Украйна-Югоизточна Европа, оповестиха хърватските медии.

Въпреки че не е първата сходна среща, проведена в Дубровник, това е първият път, в който се чака да участва и водач под непрекъсната опасност, какъвто е Зеленски, отбелязва хърватската национална телевизия ХРТ.

Също по този начин наличието на представители на високо равнище от всички страни, е най-голямото до момента.

Източник: vesti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР