Служебният министър на отбраната каза, че не е бил информиран

...
Служебният министър на отбраната каза, че не е бил информиран
Коментари Харесай

Министър Запрянов: Военната помощ за Украйна я доставяме чрез авиационен и жп транспорт

Служебният министър на защитата сподели, че не е бил осведомен за подготовката и оповестеното на видеоклипа, с който Информационния център на ведомството се опита да популяризира военната специалност и поради който е бил освободен шефът на центъра. 

„ По тематиката със скандалния клип – не, не съм осведомен. Същият клип не е създаден и обсъждан даже в управлението на Информационния център, не е известена и дирекцията в Министерството на защитата “, съобщи Запрянов от трибуната по време на днешния парламентарен надзор.

Той акцентира, че клипът, поради който имаше отрицателна социална реакция, е пуснат „ без съответните наказания и позволения “. 

Мерките, които взехме, доведоха до освобождение на шефа на осведомителния център, уточни Запрянов.

Веднага след оповестеното той беше заличен от страницата на Информационния център. 

Запрянов даде информацията в отговор на парламентарен въпрос, насочен към него от депутатите Борислав Гуцанов и Иван Петков от „ Българска социалистическа партия за България “. От групировката настояха още да получат отговор на въпроса за какво обществените мрежи са се появили сигнали, че в YouTube Военният ефирен канал е липсващ и неповторимото му име е закачено към канал с видеа за криптовалути. 

„ Имаме ежедневни офанзиви. Ще подобрим отбраната на уеб страницата на Информационния център “, изясни служебният министър.

Запрянов увери, че повишението на публичното доверие към Въоръжените сили, както и на престижа на военната специалност е главен приоритет в осведомителната и медийната политика на Министерството на защитата. 

В отговор на различен въпрос военният министър изясни, че за военната помощ, която изпращаме на Украйна, се употребява предпочитано авиационен и железопътен превоз.

Запрянов отговори на депутатски въпрос, насочен към него от народния представител от „ Възраждане “ Златан Златанов, който изиска информация за това минават ли през Русе и Дунав мост рискови товари, включващи оръжие, бойна техника и взривни субстанции, както и по какъв начин се подсигурява сигурността на живущите наоколо до транспортните трасета. Ресорният министър обясни, че Министерството на защитата е предоставило военно-техническа помощ на Украйна, според решението на Народното събрание, включваща и рискови товари, само че тя се транспортира само с въздушен и железопътен превоз. 

През страната ни минават войски и техника на разнообразни членки на Алианса за присъединяване си в разнообразни учения. Превозът на военна техника и рискови товари касае освен помощта на Украйна, а целия импорт и експорт на българската отбранителна промишленост, напомни той. 

Според народния представител Златан Златанов отговорът на министъра е бил „ неудовлетворителен и неизчерпателен “, а самият той уточни, че има данни за сухоземно превозване на военни товари. 

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР