Автомобил на „Паркиране и репатриране" в Пловдив гази правилата, докато санкционира нарушители
Служебни коли в Пловдив, които би трябвало да дават образец за съблюдаване на разпоредбите, не престават сами да ги нарушават. След случая с автомобил на Общинска полиция, спрял демонстративно под знак „ Забранено прекъсване и престой “, в този момент сходна обстановка се разиграва и с автомобил на общинското дружество „ Паркиране и репатриране “.
Прочетете още
Случаят е от събота и е на ул. „ Цанко Дюстабанов “ – еднопосочна улица, на която прекъсването и паркирането са позволени само от дясната страна. Въпреки това служебният автомобил е оставен в нарушаване – спрян от лявата страна на платното. Още по-куриозното е, че има свободно място отдясно, където е можело да паркира изцяло законосъобразно и без да пречи на придвижването. Колата е оставена с включени светлини, до момента в който чиновник на предприятието е слязъл, с цел да глоби други погрешно паркирали водачи.
Ситуацията провокира възмущението на пловдивчани. „ Това е проява – че са над закона и могат да вършат каквото си желаят, без да бъдат осъдени “, разяснява четец на TrafficNews .
Подобен случай бе сниман при започване на април на улица „ Цар Асен I-ви “, когато длъжностен автомобил на Общинска полиция бе спрял тъкмо под знак, забраняващ прекъсването и престоя, до момента в който екипът обикаля региона и слага фишове на погрешно паркирани коли. „ Законът, наподобява, е годен за всички – само че не и за тези, които го ползват. Как жителите да почитат законите, когато виждат, че самите контролни органи ги нарушават без терзание? Какъв е моралният престиж на санкцията, сложена от чиновник, който в същия миг е в нарушаване? ”, попита тогава наш четец.
Пред кореспондент на TrafficNews шефът на общинското дружество „ Паркиране и репатриране “ Ненко Калакунов съобщи, че ще вземе отношение по случая. „ Ще обърна внимание на сътрудника по нашите вътрешни правила “, разяснява Калакунов.
Прочетете още
Случаят е от събота и е на ул. „ Цанко Дюстабанов “ – еднопосочна улица, на която прекъсването и паркирането са позволени само от дясната страна. Въпреки това служебният автомобил е оставен в нарушаване – спрян от лявата страна на платното. Още по-куриозното е, че има свободно място отдясно, където е можело да паркира изцяло законосъобразно и без да пречи на придвижването. Колата е оставена с включени светлини, до момента в който чиновник на предприятието е слязъл, с цел да глоби други погрешно паркирали водачи.
Ситуацията провокира възмущението на пловдивчани. „ Това е проява – че са над закона и могат да вършат каквото си желаят, без да бъдат осъдени “, разяснява четец на TrafficNews .
Подобен случай бе сниман при започване на април на улица „ Цар Асен I-ви “, когато длъжностен автомобил на Общинска полиция бе спрял тъкмо под знак, забраняващ прекъсването и престоя, до момента в който екипът обикаля региона и слага фишове на погрешно паркирани коли. „ Законът, наподобява, е годен за всички – само че не и за тези, които го ползват. Как жителите да почитат законите, когато виждат, че самите контролни органи ги нарушават без терзание? Какъв е моралният престиж на санкцията, сложена от чиновник, който в същия миг е в нарушаване? ”, попита тогава наш четец.
Пред кореспондент на TrafficNews шефът на общинското дружество „ Паркиране и репатриране “ Ненко Калакунов съобщи, че ще вземе отношение по случая. „ Ще обърна внимание на сътрудника по нашите вътрешни правила “, разяснява Калакунов.
Източник: trafficnews.bg
КОМЕНТАРИ




