Службата за контрол на въздушното движение (DFS) в германския град

...
Службата за контрол на въздушното движение (DFS) в германския град
Коментари Харесай

Хакери атакуваха контролът на въздушното движение на летище в Германия

Службата за надзор на въздушното придвижване (DFS) в немския град Ланген стана жертва на хакерска офанзива, до момента в който въздушният трафик не беше нарушен, оповестява BR24, като се базира на ведомството.

Службата се намира в Ланген покрай Франкфурт на Майн (Хесен). Както сподели представител на ведомството пред BR24, „ административната ИТ инфраструктура, т.е. връзката на офиса на DFS “, е била атакувана. В същото време въздушният трафик не е обиден и продължава да работи обикновено, прибавя той.

Германската федерална работа за отбрана на конституцията /националната сигурност и котраразузаването/ (BfV) също удостовери хакерската офанзива. „ Наясно сме с тази офанзива и работим по нея “, сподели представител на ведомството. Според DFS нападението е станало предходната седмица. Все още не е известно дали нападателите са съумели да получат достъп до данните.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР