Случаят Петрохан“ продължава да буни духовете и да ражда всевъзможни

...
Случаят Петрохан“ продължава да буни духовете и да ражда всевъзможни
Коментари Харесай

След пожара в следствието във Враца: Хората заподозряха палеж на документи по случая Петрохан-Околчица, прокуратурата излезе с отговор

Случаят „ Петрохан “ продължава да буни духовете и да ражда всевъзможни тайни теории. Последната се завъртя след  пожара в Окръжна следствена работа – Враца през днешния ден, за който всички научиха от организация BulNews. 



След като мрежата прегря от десетки мнения, че случаят е обвързван с трагичните случаи от последните седмици на хижа „ Петрохан “ и връх „ Околчица “, от прокуратурата бяха принудени да излязат с изключително известие. 
От там оповестяват, че в постройката на следствието не се съхраняват никакви документи по случая, потресъл цялата страна и разединил обществото. 
„ Уведомяваме, че Окръжен следствен отдел – Враца не проверява досъдебното произвеждане, обвързвано със гибелта на трите лица, открити в кемпер в региона на връх Околчица. Действията по следствие по това дело се водят от Министерство на вътрешните работи, като в Окръжния следствен отдел не се съхраняват материали, свързани с него “, пишат от държавното обвиняване.
Прокуратурата прецизира, че пожарът е провокиран от бързовар. Пламъците са лумнали в помещение, употребено от техническия личен състав. Служител, работещ като водач, оставил уреда включен, което довело до огнения случай. 
Вследствие на това е отчасти е обгорял долап. В него обаче не са съхранявани материали, свързани с разследвани от Окръжния следствен отдел – Враца досъдебни производства.
Незабавно са подхванати дейности за гасене с наличните пожарогасители, като на място е дошъл и противопожарен автомобил. В резултат на случая помещението е опушено, не се оповестява за други материални провали.

 
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР