Следващата седмица Париж ще бъде домакин на среща на началник

...
Следващата седмица Париж ще бъде домакин на среща на началник
Коментари Харесай

Френският президент: Искам да вярвам, че Съединените щати ще останат редом до нас

Следващата седмица Париж ще бъде хазаин на среща на шеф –щабовете на европейски страни, подготвени да подсигуряват мира в Украйна. Това разгласи във вечерното си послание френският президент Еманюел Макрон.

След като мирът бъде подписан, с цел да не бъде още веднъж нападната Украйна от Русия би трябвало да се подготвим. Това минава през поддръжка за украинската войска и може би през разполагането на европейски сили, сподели Макрон. Той акцентира съветската опасност за Европа. Не може да се има вяра на думата на Москва, Русия провокира световен спор, счита Макрон. Държавният глава на Франция прикани Европа да укрепи защитата си и разгласи удвояване на бюджета на френската войска за съвсем 10 години. Терористичната опасност не стихва, сподели още Макрон. Искам да имам вяра, че Съединените щати ще останат паралелно до нас, разяснява френският президент, предава Българска национална телевизия.

" Като цяло нашият разцвет и нашата сигурност станаха по-несигурни и би трябвало да кажем - влизаме в нова епоха. Войната в Украйна продължава към този момент три години. Решихме още от първия ден да поддържаме Украйна и да глобяваме Русия. И направихме добре, тъй като освен украинският народ води война самоуверено за своята независимост, само че също и нашата сигурност е застрашена ", съобщи президентът на Франция Еманюел Макрон.
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР