Следващата или най-късно по-следващата седмица ще бъде готов бюджетът на

...
Следващата или най-късно по-следващата седмица ще бъде готов бюджетът на
Коментари Харесай

Гуцанов обеща Бюджет 2025 до по-следващата седмица и без вдигане на данъци

Следващата или най-късно по-следващата седмица ще бъде подготвен бюджетът на страната. Това разгласи в Бургас общественият министър Борислав Гуцанов, представен от Българска национална телевизия.

Гуцанов уточни, че до седмица се чака да бъде и подготвена общата програмата за ръководството на България с набелязани съответни цели.

По думите му няма да има повдигане на налозите и таксите и няма да има понижаване на средствата по отношение на обществените придобивки в Бюджет 2025, по отношение на настояването на синдикатите за увеличението на средствата за ваучерите за храна, което да залегне в парите на страната. Министър Гуцанов съобщи, че предстоят срещи с синдикатите по този въпрос.

В тази връзка той съобщи още, че би трябвало да бъде импортиран законопроект, с който да бъдат лимитирани наценките при храните и даде образец, че цената на даден артикул се усилва близо 10 пъти до момента в който стигне от производителя до магазина. По думите на Борислав Гуцанов, дупките в бюджета могат да бъдат запълнени, в случай че бъде " обран сивия бранш " и сподели, че за това съществена роля имат Национална агенция за приходите и митниците.
Източник: moreto.net

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР