Следобед ще е церемонията, на която Русия се очаква да

...
Следобед ще е церемонията, на която Русия се очаква да
Коментари Харесай

Путин обяви независимостта на Херсон и Запорожието и призна за грешки при мобилизацията

Следобед ще е церемонията, на която Русия се чака да разгласи, че причислява четирите украински области 

Руският президент Владимир Путин подписа укази, с които признава независимостта на Херсонска и Запорожка области, оповестява Българска национална телевизия.

Останалите 2 области - Донецка и Луганска, към този момент бяха приети от Москва за самостоятелни. 

Днес следобяд в Кремъл е планувана гала, на която Русия се чака да разгласи, че причислява четирите украински области.

Русия може да избегне най-тежките последствия от войната в Украйна, в случай че Владимир Путин бъде спрян, съобщи украинският президент Володимир Зеленски в обичайното си вечерно послание.

По думите му Русия няма да може сполучливо да анексира четири украински области, както разгласи съветският президент.

Съединени американски щати в никакъв случай няма да признаят претенциите на Москва във връзка с суверенната територия на Украйна, съобщи Джо Байдън и дефинира референдумите като подигравка.

Запорожка, Луганска, Донецка и Херсонска област съставляват към 15% от територията на Украйна, оповестява Нова телевизия. Преди войните от 2014 година и сегашната инвазия, там живееха близо 10 милиона души.

Русия няма цялостен надзор върху някои от посочените области. В тях и сега се водят боеве. Анексирането се преглежда като следващ опит на Владимир Путин да сплаши украинците и техните съдружници.

Руският президент недвусмислено загатна, че на опитите на Украйна да си върне заграбените територии, може да отвърне с нуклеарно оръжие.

Междувременно бТВ заяви, че Путин е признал за неточности при мобилизацията. Той твърди, че ще бъдат поправени.

„ Тази готовност повдига доста въпросителни. Грешките би трябвало да бъдат поправени и не трябва да се позволява тяхното възпроизвеждане “, съобщи съветският президент на съвещание на съветския Съвет за сигурност, заяви Българска телеграфна агенция.

В съвещанието той взе участие с видеоконферентна връзка, то беше предавано по съветската телевизия.

Изявлението пристигна, откакто медии и руснаци в обществените мрежи оповестиха за доста случаи на готовност на възрастни хора, на студенти, на заболели и на хора без никакъв боен опит. Мобилизацията стана причина за демонстрации и за бягство на хиляди хора в чужбина.

Руският президент съобщи още, че не трябва да се позволява активизирането на многодетни татковци, на хора, които страдат от тежки болести и на такива в преклонна възраст.

„ Ако е позволена неточност, тя би трябвало да бъде поправена и мобилизираните по простъпка следва да бъдат върнати вкъщи “, посочи Путин.

Говорителят на Кремъл Дмитрий Песков също призна в понеделник, че са позволени неточности в границите на частичната готовност. Първоначално беше оповестено, че ще бъдат мобилизирани единствено хора с боен опит и с потребни умения.
Източник: flagman.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР