След военния конфликт в Ивицата Газа – има ли риск

...
След военния конфликт в Ивицата Газа – има ли риск
Коментари Харесай

Лъчезар Богданов: Цената на петрола скочи, но е по-ниска от средната за септември

След военния спор в Ивицата Газа – има ли риск от нов скок в цените на горивата? Темата разяснява основният икономист в Института за пазарна стопанска система Лъчезар Богданов. Той назова разпространителите на сходни спекулации „ продавачи на боязън ”.

„ Няма никакъв спор, че войни, спорове, политическа неустановеност въздействат върху цената на петрола и други основни първични материали, само че въпреки всичко би трябвало да подхождаме по-внимателно. Факт е, че цената на петрола скочи през миналата седмица, само че е към момента по-ниска от междинната за септември ”, разяснява специалистът. По думите му е „ доста елементарно всичко да се хвърля на Близкия Изток ”. Трябва да се подхожда по-внимателно с разпалването на тематиката с цените, твърди Богданов пред " Нова ".

Икономистът е безапелационен, че интернационалното състояние въздейства на цените, само че не е единственият фактор, който се взима поради при ценообразуването на горивата.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР