След трисетов двубой с два тайбраейка Григор Димитров записа победа

...

Драматична победа за Григор Димитров на старта в Маями

След трисетов дуел с два тайбраейка Григор Димитров записа победа в първия си мач от Мастър 1000 шампионата в Маями.

Ракета №1 на България победи чилиецът Алехандро Табила с 6:7 (5), 7:6 (5), 6:2 след съвсем два часа и половина на корта.

Първият сет играта вървеше гейм за гейм след мощни изяви от начален удар и на двамата състезатели. В осмия гейм българинът изостана с 0:40 на личен сервиз и трябваше да избавя 3 точки за пробив. В последна сметка се стигна до тайбрек, който Димитров загубив.

Във вторият сет също се стигна до тайбрек, в който Димитров изостана с 2:5 и изходът от мача не изглеждаше насърчителен за българина. Все отново хасковлията съумя да вземе идващите 5 точки и изравни резултата в мача.

Третата част стартира с пробив за българина, който по-късно бе подсилен и се стигна до 5:2. Последва сполучлив сервизгейм за Димитров и продобиване на сета и мача.

В идващия трети кръг Григор Димитров ще се изправи против №56 в международната класация Яник Ханфман от Германия. Ханфман изненадващо отстрани Адриан Манарино от Франция след 3:6, 7:6 (1), 6:4.
Източник: moreto.net