След силна последна четвърт Балкан поведе на Левски с 2-0

...

Балкан удвои преднината си в полуфиналната серия с Левски

След мощна последна четвърт Балкан поведе на Левски с 2-0 победи в полуфиналната серия от Националната баскетболна лига. Ботевградчани завоюваха и второто си домакинство със 76:72 точки.

Двубоят още веднъж стартира равностойно, както бе и целият първи мач в серията. Гостите поведоха с 5 точки преди почивката, а паритетът се резервира и в първите минути на второто полувреме. Серия от 10-2 при започване на последния интервал прати Балкан напред и им обезпечи триумфа.

Крис Минков бе водач за спечелилите с 19 точки, а 16 наниза Крисчън Джоунс, който хвана и 9 битки. С 13 точки се отличи Дерик Маркс, 11 вкара Амад Рори и с 10 се включи Димитър Димитров. ДеВон Уошингтън бе единственият състезател от пейката, който способства с точки – 7.

За Левски Зейн Ноулс приключи със 17 точки. 14 наниза Чавдар Костов, 11 вкара Джош Паркър.

Мач №3 от серията е в София на 17-и май.