След сензационната загуба от аутсайдера Рудес в миналия кръг Интер

...

Бивш нападател на Славия герой за отбора на Боби Цонев

След сензационната загуба от новобранеца Рудес в предишния кръг Интер (Запрешич) си стъпи на краката и реализира значима победа над Истра 1961, с която излезе на 7-о място в хърватското състезание. Борислав Цонев влезе като запаса за домакините, а в воин се трансформира бишвият нападател на Славия Сердер Сердеров, който вкара две от попаденията за триумфа с 3:1. Камерунецът Даниел Н'Ди даде преднина на Истра в 30-ата минута, само че в края на полувремето Сердеров изравни. В средата на втората част Боби Цонев размени Кулина и Интер заигра много по-офанзивно. Обратът стана факт в 80-ата минута с гол на Иван Мамут. В 89-ата Н'Ди остави гостите с човек по-малко, откакто получи червен картон, а в добавеното време Сердеров постави точка на разногласието. Интер към този момент има 24 точки и измести от седмата позиция Славен Белупо (22). Истра е на 9-о място със 17 точки, а водач е Динамо (Загреб) с 61.