След Поморие мазутни петна вече втори ден изплуват и на

...
След Поморие мазутни петна вече втори ден изплуват и на
Коментари Харесай

Топчета мазут изплували на плажа на „Каваците“

След Поморие мазутни петна към този момент втори ден изплуват и на плажната линия на „ Каваците “. Това откри екип на БНР Бургас. От Община Созопол обявиха, че няма постъпили сигнали за замърсяването, по тази причина екипът на БНР се обадил на зеления телефон за сигнали на Регионалната екоинспекция в Бургас.

Снимки с изплували мазутни топчета на къмпинг „ Каваците “ се появиха в обществените мрежи още през вчерашния ден. Днес екип на БНР-Бургас откри на място, че на плажа в действителност има изхвърлен от морето мазут.

Кметът на Созопол Тихомир Янакиев съобщи, че няма постъпили сигнали за замърсяване:

„ Официален сигнал в дежурната на община Созопол не е постъпвал – за съществуването на мазутни петна или мазут на топчета, или в каквато и да било консистенция по някои от плажовете на територията на община Созопол “.

Междувременно плажната линия на Поморие е почистена от мазутните петна и тази заран нямаше никакво замърсяване, а на пясъка бяха останали следи от почистващи машини.

„ Не, не сме видели към този момент мазут. Не сме се разхождали по брега. Тук няма. Вчера и оня ден имаше топчета по плажа “, споделиха гости пред БНР.

Източникът на замърсяването остава неразбираем.

„ Каваците “ са петият плаж по българското Черноморие, на който изплуват мазутни петна през последните два месеца.

Източник: breaking.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР