Войната на Бернабеу продължава: Мбапе се нахвърли срещу треньора
След успеха с 2:0 над Овиедо, звездата на Реал Мадрид Килиан Мбапе се изправи пред медиите, с цел да внесе изясненост по няколко горещи тематики. Нападателят, който беше бурно освиркан от почитателите на „ Сантяго Бернабеу “ при влизането си в игра, разяснява както рецензиите на публиката, по този начин и изненадващия си статут на запаса.
В необикновен ход, Мбапе напусна терена самичък, бързо се преоблече в цивилни облекла и се насочи към микс зоната, подготвен да отговори на всички въпроси.
Най-голямата изненада пристигна от обяснението на Мбапе за какво не е почнал мача като титуляр.
„ Не започнах титуляр, тъй като треньорът ми сподели, че съм четвъртият нападател в състава “, съобщи изрично французинът.
Това изказване обаче беше бързо опровергано от наставника Арбелоа на последвалата конференция: „ Сигурно не ме е схванал добре, не знам какво да кажа. Не съм му казвал, че е четвъртият нападател. “
Мбапе обаче настоя на своята версия: „ Бях на 100% подготвен да бъда титуляр, само че това е негово решение и то постоянно би трябвало да се почита. Не съм сърдит. “
Френският голмайстор разяснява и отрицателната реакция на почитателите, които го освиркаха при появяването му на терена.
„ За мен беше тъпо, че не играх в „ Ел Класико “. Такъв е животът. Не можем да променим мнението на хората. Имал съм моменти в кариерата си, в които са ме освирквали. Това е част от бизнеса и от живота. Понякога почитателите не са щастливи, само че те постоянно са тук “, показа Мбапе.
Той засегна и тематиката за своето пътешестване до Италия, което провокира полемики: „ Когато не бях в Мадрид, имах разрешението на клуба. Не бях единственият, само че би трябвало да го приема и да продължа напред. Мога елементарно да трансформира тази обстановка. “
Мбапе направи и равносметка на представянето на тима през сезона, признавайки, че втората половина е била разочароваща.
„ Започнахме сезона добре, имахме всичко. След това загубихме всичко през втората част. Боли доста, тъй като имахме конструкция и концепция за игра, само че всичко се изгуби. Трябва да приемем рецензиите и да се върнем по-силни идната година. Не спечелихме трофеи и това не е Реал Мадрид “, проучва нападателят.
Въпреки компликациите и спекулациите, Мбапе удостовери своята обязаност с клуба: „ Много съм благополучен в Мадрид. Защо да желая да си потеглям? “
Той разяснява и връзките си с треньорите:
„ Имам страхотни връзки с Чаби Алонсо, той ще бъде популярен треньор. Но това е минало и би трябвало да гледаме напред. “
„ Нямам никакъв проблем с Арбелоа. Трябва да го почитаме. Трябва да приемеш философията на треньора и аз би трябвало да се оправя по-добре, с цел да играя пред Вини, Гонсало и Мастантуоно. “
Нападателят отбрани и президента Флорентино Перес, който назова „ най-хубавият президент в историята на Реал Мадрид “ и прикани почитателите да не не помнят всичко, което е направил за клуба.
В необикновен ход, Мбапе напусна терена самичък, бързо се преоблече в цивилни облекла и се насочи към микс зоната, подготвен да отговори на всички въпроси.
Най-голямата изненада пристигна от обяснението на Мбапе за какво не е почнал мача като титуляр.
„ Не започнах титуляр, тъй като треньорът ми сподели, че съм четвъртият нападател в състава “, съобщи изрично французинът.
Това изказване обаче беше бързо опровергано от наставника Арбелоа на последвалата конференция: „ Сигурно не ме е схванал добре, не знам какво да кажа. Не съм му казвал, че е четвъртият нападател. “
Мбапе обаче настоя на своята версия: „ Бях на 100% подготвен да бъда титуляр, само че това е негово решение и то постоянно би трябвало да се почита. Не съм сърдит. “
Френският голмайстор разяснява и отрицателната реакция на почитателите, които го освиркаха при появяването му на терена.
„ За мен беше тъпо, че не играх в „ Ел Класико “. Такъв е животът. Не можем да променим мнението на хората. Имал съм моменти в кариерата си, в които са ме освирквали. Това е част от бизнеса и от живота. Понякога почитателите не са щастливи, само че те постоянно са тук “, показа Мбапе.
Той засегна и тематиката за своето пътешестване до Италия, което провокира полемики: „ Когато не бях в Мадрид, имах разрешението на клуба. Не бях единственият, само че би трябвало да го приема и да продължа напред. Мога елементарно да трансформира тази обстановка. “
Мбапе направи и равносметка на представянето на тима през сезона, признавайки, че втората половина е била разочароваща.
„ Започнахме сезона добре, имахме всичко. След това загубихме всичко през втората част. Боли доста, тъй като имахме конструкция и концепция за игра, само че всичко се изгуби. Трябва да приемем рецензиите и да се върнем по-силни идната година. Не спечелихме трофеи и това не е Реал Мадрид “, проучва нападателят.
Въпреки компликациите и спекулациите, Мбапе удостовери своята обязаност с клуба: „ Много съм благополучен в Мадрид. Защо да желая да си потеглям? “
Той разяснява и връзките си с треньорите:
„ Имам страхотни връзки с Чаби Алонсо, той ще бъде популярен треньор. Но това е минало и би трябвало да гледаме напред. “
„ Нямам никакъв проблем с Арбелоа. Трябва да го почитаме. Трябва да приемеш философията на треньора и аз би трябвало да се оправя по-добре, с цел да играя пред Вини, Гонсало и Мастантуоно. “
Нападателят отбрани и президента Флорентино Перес, който назова „ най-хубавият президент в историята на Реал Мадрид “ и прикани почитателите да не не помнят всичко, което е направил за клуба.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




