След като в миналия кръг триумфира на , днес отборът

...

След Ливърпул Бърнли успя някак да пречупи и Астън Вила

След като в предишния кръг победи на " ", през днешния ден тимът на записа втора поредна победа против мощен противник, откакто надви с 3:2 над на " ". Бирмингамци имаха тотално преимущество и водеха с 2:1 14 минути минути преди края, само че все пак изгубиха този дуел.

бе направил две промени спрямо тези, които стартираха при успеха над. и Джей Родргиес започнаха за сметка на и. се завърна в стартовия състав на Астън Вила.

Домакините пробваха да започват интензивно, само че бирмингамци откриха резултата в 14-ата минута, когато изпревари Мий и засече ниско центриране на Таргет отляво. Астън Вила пропусна още няколко чудесни благоприятни условия до почивката. Удар на срещна гредата, а се намеси доста добре след изстрел на Мингс.

Така се стигна до 52-рата минута, когато Бърнли изравни от нищото. Уестууд центрира от корнер, а се извиси над всички и засече с глава.

В 68-ата минута увенча чудесната си игра със страховит гол. Халфът проби добре през центъра, направи двойно с Луис и стреля от близко за 1:2.

До края Бърнли обаче съумя да стигне до цялостен поврат. В 76-ата минута Макнийл изравни, откакто направи нещо приблизително сред центриране и удар, след което топката влезе в далечния ъгъл. Три минути по-късно домакините излязоха напред в резултата. Този път Макнийл центрира, а засече с глава за крайното 3:2.

Премиър лийг 20 кръг, сряда 27 януари  Бърнли 3:2краен резулат  Астън Вила