След като в миналия кръг разгроми с 8:0 като гост

...

Аталанта с нова разгромна победа като гост в Европа, чака ЦСКА-София

След като в предишния кръг разгроми с 8:0 като посетител босненския Сараево тимът на Аталанта се поздрави с нова безапелационна победа в Лига Европа надалеч от вкъщи. “Бергамаските” разрушиха с 4:1 като посетител Апоел Хайфа в първи мач от третия квалификационен кръг на шампионата.

Домакините от Израел поведоха в резултата още в 7-ата минута след гол на Алмог Бузагло. От тогава до края на мача обаче те бяха изрично надиграни. Италианският отбор доста бързо съумя да обърне развоя на срещата. Само в границите на три минути, сред 19-ата и 21-ата, първо Ханс Хатебоер, а по-късно и Дуван Сапата се разписаха за гостите.

#HapoelAtalanta 1-4
#Hateboer
#Zapata
#Pašali
#Barrow#FullTime#EuAtalanta #GoAtalantaGo pic.twitter.com/aHON5JrolP
— Atalanta B.C. (@Atalanta_BC) August 9, 2018 И през второто полувреме Аталанта беше тимът, който доминираше. В 66-ата минута Марио Пашалич усили преднината на гостите, а двадесет по-късно Муса Бароу оформи крайното 4:1 в интерес на отбора от Бергамо.

Както е известно, в случай че родният ЦСКА-София в профил Копенхаген, ще играе точно против Аталанта.

Апоел Хайфа - Аталанта 1:4

1:0 Алмог Бузагло 7’
1:1 Ханс Хатебоер 19’
1:2 Дуван Сапата 21’
1:3 Марио Пашалич 66’
1:4 Муса Бароу 86’