След като талибаните превзеха Афганистан голяма част от Ислямска държава

...
След като талибаните превзеха Афганистан голяма част от Ислямска държава
Коментари Харесай

Милен Керемдчиев: Задържаните в Белгия може да са трафиканти на мигранти

След като талибаните превзеха Афганистан огромна част от " Ислямска страна " и нейните членове се скриха в потоците незаконни мигранти
" Задържаните в Белгия български и турски жители са упрекнати в присъединяване в терористична организация може да са част от канал за превозване на незаконни мигранти от Турция, през България, до Белгия, който се е занимавал с превозването на радикализирани ислямисти в Белгия ", това разяснява в предаването " Денят стартира " по Българска национална телевизия Милен Керемедчиев, някогашен заместител министър на външните работи.

По думите му става въпрос за млади момчета, които вземат участие в тази незаконна организация.

" След като талибаните превзеха Афганистан огромна част от " Ислямска страна " и нейните членове бяха разпуснати и минавайки през Иран и Турция, по-късно и през България, се скриха в потоците незаконни мигранти, които не престават да минават през страната ни. Това е сериозна опасност за националната сигурност и на страната ни, и на Европейския съюз ", добави Милен Керемедчиев, само че добави, че няма опасност за терористични атентати за България.

В понеделник вечерта белгийската полиция извърши обиски и арести в няколко града и задръжа 8 души. Вчера те бяха разпитани и 7 от тях бяха оставени в ареста.

Арестите са осъществени в Антверпен и в брюкселските квартали Скарбек, Моленбек и Завентем.
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР