След като през седмицата Тотнъм отпадна от турнира за ФА

...

Тотнъм записа кошмарна седмица след провал на Молиню

След като през седмицата Тотнъм отпадна от шампионата за ФА Къп след проваляне от Шефилд Юнайтед, през днешния ден „ шпорите “ позволиха загуба с 0:1 от Уулвърхамптън на „ Молиню “ в дуел от 28-ия кръг на Премиър лийг. Лондончани имаха по-добрите благоприятни условия първоначално, като на два пъти удари на играчи на гостите срещаха гредите. Постепенно домакините заиграха по-добре и по този начин се стигна до 82-рата минута, когато Адама Траоре донесе успеха на „ вълците “. Тотнъм остава на четвъртото място с четири точки задатък пред Нюкасъл и шест пред Ливърпул. „ Шпорите “ обаче имат два мача повече. След тази победа „ вълците “ пък към този момент са на шест пункта от зоната на изпадащите.

Педро Нето стартира за Уулвърхамптън за първи път от октомври, откакто се възвърне от тежката си травма. Диего Коща и Джони Кастро също стартираха за „ вълците “, заменяйки Буено, Моутиньо и Хименес. Коща обаче получи травма още през първата част и бе сменен от Хименес. Кристиан Стелини, който продължава да води Тотнъм в отсъствието на Антонио Конте, пък бе направил пет промени спрямо неуспеха през седмицата против Шефилд Юнайтед в шампионата за ФА Къп. Ленгле, Ромеро, Скип, Кулушевски и Кейн се завърнаха измежду титулярите.

Лондончани бяха по-добрият тим през първото полувреме. Са избави удар на Кулушевски към далечния ъгъл, а в 41-вата минута парира и изстрел от близко на Перишич с глава след центриране на Сон. В добавеното време пък Педро Поро извърши добре директен свободен удар, след който топката срещна напречната греда. „ Вълците “ не сътвориха нищо в нападателен проект през първото полувреме.

Малко след подновяването на играта удар на Хюн-Мин Сон също срещна гредата. Домакините последователно заиграха по-добре спрямо първата част. Форстър избави удар с глава на Хименес, по-късно стражът на Тотнъм мазета два следващи изстрела на Невеш. Куня също пропиля една добра обстановка. Така се стигна до 82-рата минута, когато Форстър мазета удар на Хименес, след което топката стигна до Адама Траоре, който я посрещна от въздуха. Топката рикошира в напречната греда, след което тупна зад голлинията.

В добавеното време имаше още една греда на Траоре.

Carlsberg " Домът на Феновете " е новата секция на Sportal.bg за игри. С регистрацията си Вие ще можете да персонализирате Вашето наличие и да участвате в нашите игри за страхотни награди.