След като по-рано преодоля представителя на домакините Филип Мисолич, Григор

...

Григор победи Рубльов и ще играе финал на Red Bull Bassline

След като по-рано преодоля представителя на домакините Филип Мисолич, Григор Димитров против Андрей Рубльов – 5-7 7-5

Руснакът бързо взе преимущество, само че в двойна неточност заличи разликата от минипробив за 5-6. Първата ни ракета обаче върна жеста и с това загуби първата част.

Втората част също стартира по-добре за Рубльов, само че замяна на бекхенди върна равенството. Мрежата оказа помощ на Андрей да поведе още веднъж, преди Димитров да се отбрани добре против офанзивите на съперника си и да направи резултата 4-4.

Два неспасяеми форхенд уинъра по правата водиха някогашния №3 до сетбол, а ретур в краката на Рубльов направи резултата 5-7 7-5.

16% вкаран първи сервис пречеха на Рубльов да покаже най-хубавото от себе си.

В третата част Григор предприе редица опасности, а ударите му намираха задачата – 7-4 и място на финала.

Форматът на срещите се състои от 2 от 3 тайбрека, като огромният край ще се организира във формат 3 от 5 тайбрека. Ще има и дребен край сред изгубилите в полуфиналните срещи.

В последния кръг от шампионата Григор Димитров чака Тейлър Фриц или Карен Хачанов.

„ Той удря топката толкоз мощно, впечатляващо е. Сервирах добре, когато трябваше. Изпълних няколко положителни ретура и това направи разликата, “ сподели след триумфа българинът.

Мачовете могат да се следят онлайн в уеб страницата на Red Bull .
Източник: tenniskafe.com