След като отстрани Пари Сен Жермен, отборът на Ница се

...

Ница изхвърли и Олимпик Марсилия от турнира за Купата на Франция, а Версай продължава да мечтае

След като в профил Пари Сен Жермен, тимът на Ница се оправи и с Олимпик Марсилия за Купата на Франция и отива на полуфинал в шампионата, където ще срещне шлагера на сезона Версай. „ Орлетата “ разгромиха марсилци с 4:1, като в воин се трансформира синът на Патрик Клуйверт – Джъстин, който вкара два гола (29' и 49') и добави асистенция. Другите попадения за Ница бяха дело на Амин Гуири (10') и Анди Делор (61'). Почетното попадение за Марсилия бе автогол на Мелвин Бар ('3).

В различен мач от същата фаза на шампионата се срещнаха четвъртодивизионните Бержерак и Версай, като гостите съумяха да продължат приказката си, класирайки се измежду най-хубавите 4 в шампионата. Те поведоха в резултата в 14-ата минута с гол на Инса Диарасуба, а по-късно останаха с човек по-малко в 79-ата минута, когато Ибайи получи втори жълт картон. Бержерак се възползва и изравни 10 минути по-късно, с което вкара срещата в дузпи. Там футболистите на Версай се оказаха по-хладнокръвни и завоюваха с 5:4
Източник: fakti.bg