След като отстъпи на последния в класирането Химки преди броени

...

Реал Мадрид се размина на косъм от нов резил

След като отстъпи на последния в класирането Химки преди броени дни, в този момент Реал Мадрид съумя да измъкне успеха със 75:71 (24:13, 14:16, 14:29, 23:13) от Зенит Санкт Петербург като посетител в мач от 28-я кръг на Евролигата.

Valiosa victoria frente a un rival directo, el.
El partido al detalle en nuestra crónica. |
— Real Madrid Basket (@RMBaloncesto)
Така испанският гранд, в чийто състава още веднъж не попадна българският национал Константин Костадинов се изкачи на пета позиция във краткотрайното класиране с баланс 17-11, а Зенит заема осмо място с 16-11.

Срещата стартира с преимущество за гостите от Мадрид, които след 10 минути игра си осигуриха удобен задатък от 11 точки (24:13), само че до почивката тя падна до 9 (38:29). Паузата явно повлия добре на домакините от Русия, които поеха самодейността незабавно след подновяването на играта и преди заключителната четвърт обърнаха резултата в своя изгода (58:52). В последните минути на нерви въпреки всичко баскетболистите на Реал бяха по-концентрирани и не позволиха нова изненада.