След две поредни равенства, АПОЕЛ Никозия се върна към победите

...

АПОЕЛ се измъчи без Георги Костадинов

След две следващи равенства, АПОЕЛ Никозия се върна към успехите в кипърското състезание. Без българския халф Георги Костадинов в състава си, АПОЕЛ надделя с 2:1 като посетител Акритас (Хлорака) и към този момент е на 4-о място в класирането с 12 точки, колкото има и третият Арис (Лимасол).

Испанският деец Хуан Креспо откри в интерес на АПОЕЛ в 27-ата минута, само че в 69-ата сънародникът му Абрахам изравни от дузпа. Все отново, гостите стигнаха до триумфа с попадение на Георгиос Ефрем в 78-ата минута. Кипърският национал се разписа с глава след центриране на Кингсли Сарфо.

В различен мача през днешния ден Кармиотиса отстъпи с 1:2 като хазаин на АЕЛ Лимасол и остана на 11-о място в класирането. Мартин Луков още веднъж остана на аварийна пейка за Кармиотиса.

Начело в Кипър е Пафос със 17 точки, пред Аполон (Лимасол) с 14. На дъното с по 4 точки са Олимпиакос (Никозия) и Акритас (Хлорака).