След два мача без победа, Интер най-после спечели мач от

...

Интер се върна на победния път, би Верона

След два мача без победа, Интер най-сетне завоюва мач от италианската Серия А, откакто победи Верона с 2:0. Въпреки това, остава на второ място в класирането на точка от Милан.

„ Нерадзурите “ съумяха да „ затворят “ мача единствено в границите на 8 минути през първото полувреме, когато Перишич се регистрира с две асистенции, а Барела и Джеко осъществиха по един гол.

Мачът стартира с напън на домакините, а в 18-ата минута Иван Перешич имаше късмет да означи. Той доближи до топка в наказателното поле на гостите, Перешич стреля, само че стражът на Верона избави.

В 22-ата минута обаче резултатът стана 1:0. Иван Перешич центрира в наказателното поле и Николо Барела доближи до топката и шутира мигновено и вкара топката в мрежата на Верона.

В 26-ата минута Хоакин Кореа влезе в наказателното поле, стигна до топката, нанесе удар по тревата, само че Лоренцо Монтипо избави.

Последва обстановка, при която Един Джеко насочи добър удар, само че нямаше опция да означи.

Това се случи в 30-ата минута. Тогава Иван Перешич смъкна топката на босненския нападател, който не сбърка за 2:0.

Първата по-интересна обстановка за гостите от Верона беше в 35-ата минута. Тогава Джовани Симеоне стреля, само че Самир Ханданович отрази шута му.

Въпреки удобната преднина Интер продължи да бъде по-активен и през второто полувреме на дуела.

В 73-ата минута Данило Д`Амброзио настигна подаване надълбоко в наказателното поле, нанесе шут към левия ъгъл, само че стражът на гостите още веднъж избави.

До края на мача до нов гол не се стигна.

По-рано денем Емполи и Специя не съумяха да излъчат победител и мачът приключи 0:0. Българският национал Петко Христов остана на аварийна пейка за гостите.
Източник: lupa.bg