След драматичната загуба от Берое в дербито на Тракия, за

...

Какво говори статистиката преди Верея - Ботев

След трагичната загуба от Берое в дербито на Тракия, за Ботев следва ново старозагорско затруднение. За повторно в границите на 4 дни момчетата на Николай Киров гостуват в Стара Загора, само че този път на Верея. Сега треньорът на „ канарчетата “ ще се надява на по-добра развръзка, а и на по-солидни финални 10 минути от своя тим.

Ботев се кани да нанесе 6-а поредна загуба на Верея

Късният надвит гол на Борислав Цонев от Берое във вратата на Ботев значи, че от началото на сезона пловдивчани са позволили цели осем гола в последните 10 минути на своите мачове. В разследване на това Ботев е изгубил 7 точки.

Във Верея знаят, че тази година изгубиха и двата си мача против този противник в шампионата, а „ лъвовете “ още мъчително си спомнят срещата през март, когато Венци Христов даде задатък от два гола, само че в последна сметка неговият отбор отстъпи с 2:4.

От началото на календарната година Верея загуби седем от деветте си срещи. При провалянето от ЦСКА с 1:5 Мохамед Шемлал прекъсна головата суша на Верея, траяла 425 минути.

Какви обаче са другите любопитни обстоятелства преди мача, вижте в прикаченото видео!