След дълго чакания триумф и спечелването на 22-рата Купа на

...
След дълго чакания триумф и спечелването на 22-рата Купа на
Коментари Харесай

От еуфория до страх: празникът на ЦСКА в София завърши с паника, дим и евакуация

След дълго чакания успех и спечелването на 22-рата Купа на България, футболистите и управлението на ЦСКА (София) са се събрали да отпразнуват триумфа в столично заведение.

Еуфорията е била изцяло разбираема – трофей, извоюван след пет години пауза, трагичен край и победа след дузпи против „ Локомотив “ (Пловдив), не е тъкмо нещо, което се подминава с чаша минерална вода и ранно лягане.

В празненството са взели участие съвсем всички съществени играчи на тима, дружно със своите половинки, както и представители на управлението, измежду които спортният шеф Бойко Величков. Купата е била изложена на видно място във витрина, а атмосферата е била типична за шампионска нощ – шумна, прочувствена и дълга.

Проблемът идва в ранните часове на нощта, малко след 4:00.

Веселието внезапно е прекратено, откакто в заведението са били видяни пламъци. Ситуацията бързо е прераснала в задимяване, а част от присъстващите са усетили затруднено дишане и раздразнение от дима. За благополучие, суматоха не е позволена в цялостен мащаб, тъй като личният състав реагира бързо и стартира проведена евакуация на всички гости.

Хората са изведени в точния момент и случаят е овладян, преди да се стигне до по-сериозни последствия.

Няма данни за потърпевши, а обстановката е завършила без драматичен процес – макар че капацитетът за подобен е бил действителен, поради характера на задимяването.

Само часове след финала и трагичната победа, празникът на „ алените “ по този начин се трансформира от шампанско и музика в незабавна евакуация и аромат на пушек. Една нощ, която стартира като шампионска приказка и за малко не свършва като новинарски призрачен сън.

 

Източник: Нова

Още вести четете в: България, Спорт За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР