След дълга пауза с двубоите от 8-ия кръг на редовния

...

Варна ДКС стартира пролетния дял срещу ЦСКА

След дълга пауза с дуелите от 8-ия кръг на постоянния сезон се възобновява шампионата в женската волейболна Демакс лига.

В една от най-интересните срещи тима на Варна ДКС приема в зала Младост тази събота, от 16 часа, състава на ЦСКА от който загуби на старта на шампионата с 0-3 гейма.

Подмладеният варненски отбор тренира интензивно в морската столица и управлението на клуба чака още по положително показване през втория полусезон.

Столичанки имат известно преимущество, защото към този момент изиграха два мача предходната седмица от шампионата за Купата на България, където отстъпиха на финала.

Останалите срещи от този кръг са Казанлък – Славия, Левски – Хектор и пловдивския конфликт сред шампионките от Марица и новака Марица 2022.

Във краткотрайното класиране безапелационен водач е Марица с цялостен актив от 21 т, следван от ЦСКА с 15, Казанлък с 14, Славия с 13, Левски с 11, Варна ДКС с 6, Хектор с 3 и Марица 2022 единствено с 1 точка.

Двубоят сред Варна ДКС и ЦСКА ще бъде излъчен онлайн в ефира на националния състезателен канал b1b.box.
Източник: novsport.com