След 16 поредни срещи без успех за първенство новакът Елче

...

Елче с първа победа в Ла Лига след 16 кръга “суша”

След 16 следващи срещи без триумф за състезание новакът Елче завоюва жизненоважна победа в Ла Лига - 1:0 над директния съперник за избавление Ейбар. По този метод домакините застигнаха противника в класирането, като двата отбора са от двете страни на линията на изпадащите. Дани Калво осъществя голa в 33-ата минута с единствения изстрел на Елче в очертанията на вратата през първото полувреме.

Ейбар беше по-добрият тим и сътвори доста повече положения, само че за следващ път сподели, че не може да осъществя. Особено в последните минути баските сътвориха няколко чисти пропуща.

Елче има единствено четири победи в елита този сезон, само че две от тях са против въпросния съперник, което в края може да натежи. В идващия кръг обаче отборът го чака посещение на Барселона.

Ейбар е с третата най-слаба офанзива в Ла Лига и не е побеждавал към този момент в седми следващ кръг.

Ла Лига 24 кръг, събота 20 февруари  Елче 1:0краен резулат  Ейбар