Славия“ спечели с 3:1 срещу Монтана“ в контролна среща, играна

...

Монтана загуби с 1:3 контролата със Славия в Банско

„ Славия “ завоюва с 3:1 против „ Монтана “ в контролна среща, играна в Банско.
Това беше дебют отпред на " белите " на именития капитан на Барселона Хосе Мария Бакеро. Капитанът на столичния тим Галин Иванов откри с прецизен удар в 14-ата минута. Петър Атанасов изравни след безредие във вратарското поле на славистите в 79-ата минута. След 180 секунди Емил Стоев откри мрежата с прецизен изстрел от бялата точка. В края 17-годишното крило Роберто Райчев оформи крайния резултат с хубав гол.
Галин Иванов откри резултата с акуратен удар в 14-ата минута. Капитанът на " белите ", играещи в сиви екипи, откри мрежата с прекрасен изстрел в далечния ъгъл - 1:0 за „ Славия “. Малко по-късно Димитър Буров от близко можеше да огорчи ветерана Георги Петков под рамката, само че до равнене не се стигна.
През второто полувреме срещата вървеше равностойно, като в 79-ата минута " сините " доближиха до равнене. Центриране отляво, ориентирано към Ивелин Георгиев и Владислав Цеков, топката се спря при краката на Николай Кръстев, който се засуети. Най-бързо реагира Петър Атанасов, който от близко направи 1:1.
Радостта на хората на Николай Митов търпя малко, тъй като след 180 секунди юношата на „ Славия “ Роберто Райчев слаломира в наказателното поле и беше повален - дузпа за столичани. Зад топката застана Емил Стоев, който не остави шансове на вратаря на „ Монтана “ - 2:1 за отбора на Бакеро.
В 90-ата минута Роберто Райчев украси положителното си включване в дуела с хубав изстрел от двайсетина метра, който се спря във вратата на „ Монтана “ - 3:1 за " белите ".

" Славия " 3:1 " Монтана "

1:0 Галин Иванов (14)
1:1 Петър Атанасов (79)
2:1 Емил Стоев (82 - дузпа)
3:1 Роберто Райчев (90)

Стартовите сформира:

" Славия ": 1. Георги Петков, 23. Денислав Александров, 29. Емил Мартинов, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 93. Сибири Кейта, 73. Иван Минчев, 17. Ерол Дост, 88. Тони Тасев, 33. Галин Иванов, 7. Йон Бакеро.

" Монтана ": Алексей Алексиев, Богдан Костов, Никола Борисов, Костадин Илиев, Димитър Буров, Антон Тунгаров, Александър Тодоров, Наско Кехайов, Борислав Дамянов, Ивелин Георгиев, Филип Ежике.
Източник: bulnews.bg