Славия (Прага) разгроми с 3:0 Спарта в голямото дерби на

...

Славия показа кой е господарят на Прага

Славия (Прага) разгроми с 3:0 Спарта в огромното дерби на чешкия футбол и още веднъж оглави еднолично класирането в локалното състезание. " Червено-белите ", които единствено преди няколко дни изпуснаха успеха против Интер в Шампионската лига, посред " Сан Сиро ", не оставиха подозрение в превъзходството си.

Славия поведе в 19-ата минута с гол от дузпа на Томаш Сучек. Символичните посетители имаха и други положения, а при започване на второто полувреме усилиха задатъка си след автогол на Михал Сачек. Десният бек на Спарта бе паднал на тревата и нямаше по какъв начин да се защищити от топката след удара на Питър Олайинка.

В 66-ата минута Йозеф Хушбауер беше изпъден за два жълти картона и Спарта получи числено преимущество. Последваха няколко рискови офанзиви към вратата, защитавана от Ондрей Колар, който имаше значими намеси. В 82-ата минута и Бендажмин Тете от Спарта получи червен картон, а в последната минута Лукаш Масопуст постави точка на разногласието с хубав прехвърлящ удар.

Славия събра 26 точки, а вторият Виктория (Пилзен) е с 23. Спарта е 7-о място с 14 точки.