Славия победи Арда с 3:2 в интригуващ мач от 19-ия

...

Славия взе важни три точки след обрат срещу Арда

Славия победи Арда с 3:2 в завладяващ мач от 19-ия кръг на efbet Лига. " Белите " губеха с 1:2 на полувремето, само че съумяха да създадат цялостен поврат през втората част. Тонислав Йорданов откри резултата в 15-ата минута, а секунди по-късно Питър Макрилос изравни. В 40-ата минута Румен Руменов още веднъж изведе " сините " напред. През второто полувреме Георги Вълчев още веднъж възвърне равенството в 55-ата минута, а Макрилос с втория си гол в 72-ата донесе скъп триумф на столичани.

Така Славия събра 16 точки и излезе на 11-о място във краткотрайното класиране. Арда е 4-и с 35 точки.

Срещата стартира равностойно. Първата по-опасна обстановка в мача бе в 8-ата минута. Тогава Иван Коконов получи отдясно и стреля от дребен ъгъл, само че Светослав Вуцов мазета в корнер. След неговото осъществяване вратарят отрази шут на Лъчезар Котев.

В 15-ата минута Арда излезе напред в резултата. Спас Делев с превъзходен пас откри Александър Георгиев отляво, който центрира в наказателното поле. Там Тонислав Йорданов съумя да изпревари бранителите на домакините и чукна топката около Вуцов за 1:0.

" Белите " дадоха отговор секунди по-късно. Филип Антовски центрира в наказателното поле, а Иван Караджов боксира. Питър Макрилос овладя топката на границата на наказателното поле и със мощен удар изравни.

В 22-ата минута удар с глава на Коконов мина около вратата. В 30-ата минута Димитър Рангелов получи отдясно и стреля, само че около вратата. Малко по-късно диагонален шут на Емил Стоев излезе в навън. В 34-ата минута Караджов улови шут от далечна отдалеченост на Рангелов.

В 40-ата минута Арда още веднъж поведе. Георгиев центрира в наказателното поле, където Антовски бе изпреварен от Румен Руменов, който с глава не остави шансове на Вуцов за 1:2.

Три минути по-късно Делев се озова на стрелкова позиция, само че Вуцов избави.

Второто полувреме стартира с добра опция за Арда. Георгиев бе изведен от Делев отляво. Фланговият футболист напредна и реши да стреля от дребен ъгъл, само че над вратата. Малко по-късно Караджов улови шут от далечна отдалеченост на Георги Вълчев.

Халфът въпреки всичко се разписа в 55-ата минута. Той получи подаване от Рангелов в наказателното поле, залъга съперник и с мощен удар вкара за 2:2.

В 68-ата минута " белите " проведоха рискова офанзива. Макрилос напредна с топката и потърсия долния ляв ъгъл на Караджов, който избави. Четири минути по-късно австралийският халф въпреки всичко се разписа, с цел да направи поврат за " белите ". Той получи отличен извеждащ пас от резервата Дарко Тасевски и от няколко метра не сбърка - 3:2.

В 76-ата минута Арда получи право да извърши директен свободен удар. Зад топката застана Делев, чийто удар мина рисково над гредата.

До края на дуела Караджов избави удар на Калоян Кръстев, а шут на Кирилов мина над вратата.

Източник: fakti.bg