Славия направи равенство 1:1 у дома с ЦСКА 1948 в

...

Славия завърши наравно с ЦСКА 1948

Славия направи тъждество 1:1 вкъщи с ЦСКА 1948 в един от най-интересните мачове в 15-ия кръг от Първа лига. Гостите започнаха по-активно срещата на стадион " Александър Шаламанов " и още в третата минута взеха задатък в резултата. Ивайло Чочев, който беше оставен самичък в наказателното поле, се разписа с глава след центриране на Ангел Бастунов.

В идващите минути " алените " направляваха събитията на терена, само че не съумяха да доближат до нови положения пред вратата, защитавана от Светослав Вуцов.

В 35-ата минута Кристиян Стоянов проби в наказателното поле и подаде към капитана Галин Иванов и той се обърна и с едно допиране стреля, само че не съумя да откри очертанията на вратата на ЦСКА.

Втората част стартира извънредно динамично и в 47-ата минута Георги Русев шутира към вратата на Славия, само че Вуцов отклони топката в гредата.

По-малко от минута по-късно Тони Тасев шутира подло от отдалеченост, само че Даниел Наумов улови кълбото.

В 52-ата минута Тасев центрира от фаул и Чочев осъществя автогол в опита си да избие топката. Десет минути по-късно удар на Марио Топузов беше блокиран от Емил Виячки.

В 81-ата минута Топузов центрира и Чочев опита с глава да се разпише от близко, само че Светослав Вуцов отби в ъглов удар.

В последните секунди на дуела Симеон Петров от гостите и Емил Стоев от Славия пропуснаха да осъществят попадения.