Славия е новият носител на Купата на България след изключително

...

Славия прекърши Левски след дузпи и триумфира с Купата

" Славия " е новият притежател на Купата на България след извънредно трагичен край против " Левски ". Славия завоюва с 4:2 след осъществяване на дузпи на националния стадион „ Васил Левски “, оповестява. В постоянните 90 минути и след продълженията – 120 минути дуелът приключи 0:0.

Левски Славия БГНЕС
" Левски " имаше превъзходство през първото полувреме, само че не съумя да оползотвори ситуациите, които бяха основани пред вратата на Георги Петков. Съдията Никола Попов свири дузпа за " Левски " в 10-та минута. Жорди Гомес се опита да подаде, а Владислав Узунов игра с ръка и съдията Никола Попов уточни бялата точка.  Жорди Гомес извърши наказателния удар в 12-та минута. Той насочи топката в долния десен ъгъл, само че Георги Петков плонжира и съумя да избави.
Въпреки пропуща на Гомес, играчите на " Левски " продължиха да преобладават над своя противник като до края на първата част стигнаха до още няколко благоприятни условия да поведат. В заключителните минути на първото полувреме футболистите на " Славия " на собствен ред съумяха на няколко пъти да погледнат по-смело към Божидар Митрев. В последна сметка първото полувреме приключи без попадения.

След почивката тимът на Делио Роси продължи да е по-активният на терена. В последна сметка и второто полувреме приключи без попадения и дуелът влезе в продължения.
Там още веднъж не паднаха голове и спечелилият в тазгодишното издание на шампионата трябваше да бъде избран след дузпи.

При осъществяванията от бялата точка играчите на " Славия " бяха надалеч по-прецизни и с 4:2 стигнаха до крайния триумф.