Слънчев понеделник. Преди обяд седмицата ще започне със слънчево време.

...
Слънчев понеделник. Преди обяд седмицата ще започне със слънчево време.
Коментари Харесай

Слънчево време в понеделник

Слънчев понеделник. Преди обяд седмицата ще стартира със слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На места в планинските региони и в Северна България ще има краткотрайни превалявания, в обособени региони съпроводени с гръмотевици, заяви Националния институт по метеорология и хидрология. Ще духа сдържан, в Дунавската низина - краткотрайно мощен вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат сред 20° и 25°, в София - към 21°.

В планините преди обяд ще бъде най-вече слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и тук-там в масивите от Югозападна България и по билото на Стара планина ще има краткотрайни превалявания от дъжд, съпроводени с гръмотевици. Ще бъде прохладно със мощен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде към 14°, на 2000 метра - към 8°.

По Черноморието ще бъде слънчево. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и по здрач на обособени места по северното крайбрежие ще превали и прегърми. Ще духа до сдържан югозападен вятър, който по здрач ще се ориентира от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат сред 20° и 23°. Температурата на морската вода е 14°-17°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Слънцето в София изгрява в 6 ч. и 00 мин. и залязва в 20 ч. и 46 мин. Продължителност на деня: 14 ч. и 46 мин. Луната в София изгрява в 1 ч. и 56 мин. и залязва в 11 ч. и 32 мин. Фаза на Луната: един ден преди последна четвърт.

Атмосферното налягане е малко по-високо до междинното за месеца - едва ще се намали.
Източник: darik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР