Скъсването на снимката на президента Росен Плевнелиев не е нарушение

...
Скъсването на снимката на президента Росен Плевнелиев не е нарушение
Коментари Харесай

Ексклузивно! Слави съобщи току що за голяма победа за Свободата на Словото в България! Но истинската война с политиците тепърва започва

Скъсването на фотографията на президента Росен Плевнелиев не е нарушаване на Конституцията на Република България, нито други закони. Това реши Административен съд - София по делото на някогашния държавен глава, заведено от него против сценариста на " Шоуто на Слави " Филип Станев.

За решението на съда заяви самия Слави Трифонов във Facebook. Това стана и мотив да напише още мощни думи за връзките сред медии, жители и политици в България. Ето ги:

В началото на годината кметът на Стара Загора беше тръгнал да съди един жител, който във фейсбук го е определил като „ комичен “. Разбира се, сходно дело няма по какъв начин да бъде извоювано от кмета. Защо? Още тогава написах, че политиците и ръководещите би трябвало да демонстрират по-голяма толерантност и приемливост към рецензия и отзиви. Защото това го разрешава законът, това го разрешават конвенциите за правата на индивида и за главните свободи. Една от главните свободи е свободата на изложение. Не знам дали нашите политици го схващат това или ще не престават да желаят от нас да се държим към тях като към гаджета.

Все отново, окуражен съм, че свободата на изложение по един позабравен проблем беше дефинитивно предпазена от Административен съд София-град. Става въпрос за случая, в който моят сътрудник Филип Станев скъса в ефир фотографията на президента Плевнелиев. Не знам дали си спомняте този случай, не знам дали си спомняте и този президент. Ако не си го спомняте този президент, може да се поразровите из светската хроника – през днешния ден ще го откриете там, дава отговор за астрология и метеорология.

Та, с решение номер 2221 от 29.03.2019 година съдът отбрани невербалната независимост на изложение на Филип Станев и постанови, че не са нарушени нито законите, нито Конституцията на страната.

Не е неприятно да си напомним и какво провокира Филип Станев да употребява този некрасив, само че легален и обективен прийом на изложение. Президентът, който през днешния ден може да откриете в светската хроника, беше сезирал Конституционния съд за 3 от 6-те въпроса на инициирания от нас, жителите, референдум. И по този начин, уважаеми сънародници, на вас даже не ви беше дадена опцията да кажете, да вземем за пример – желаете ли броят на депутатите да бъде понижен на половина. Защото, в случай че вие желаете и смятате, че това е вярно, то би трябвало да се случи, даже в случай че се постанова и смяна на Конституцията. Защото вие сте суверенът. Не го забравяйте. Не забравяйте и другото – политиците и ръководещите не са ви гаджета. Бъдете дейни, сериозни и изисквайте. Това е.

 



ВЪВ ВРЪЗКА С ИЗГОТВЕНИЯ ОТ ГЕРБ ЗАКОН ЗА ЦЕНЗУРА НА МЕДИИТЕ В ИНТЕРНЕТСПИРАМЕ ВЪЗМОЖНОСТТА ЗА ПИСАНЕ НА КОМЕНТАРИ БЕЗ АВТОР В САЙТА!

ЗА ДА КОМЕНТИРАТЕ СТАТИЯТА, МОЛЯ, РЕГИСТРИРАЙТЕ съдебна експертиза ЗА СЕКУНДИ ТУК - https://petel.bg/registration.html
--> --> --> --> ``
рекламаКоментариКоментирай посредством FacebookЗа да пишете мнения, апелирам регистрирайте се за секунди ТУК  0  1 n eXu s (преди 2 минути) Рейтинг: 18792 | Одобрение: -11873 Плешивият сака ке се намърда у политиката..... Arkiva Shqip | Max Productional | Redbox Entertainment | Eran Production | Entermedia/Mixey Music | DIEZ Music (AL)Shqipëria dhe Bullgaria në zemrën time. Dy vende të lashta të mëdha. https://www.youtube.com/watch?v=MTScExDUBJM