Какви са цените по Южното ни Черноморие тази година?
Скъпо или към момента налично – това е въпросът, на който туристи и бизнес дават разнообразни отговори в разгара на летния сезон. Проверка на Българска национална телевизия по Южното Черноморие сподели, че разликите в цените от време на време са обилни даже в границите на един и същи курорт. Част от туристите в курорта „ Слънчев бряг ” регистрират повишаване след въвеждането на еврото у нас, до момента в който съгласно представители на бизнеса нарастването е минимално. Една от най-предпочитаните бързи храни измежду туристите по основните алеи на Слънчев бряг – дюнерът, това лято коства 8 евро.
Марк, екскурзиант от Англия: „ Когато беше левът, нещата в действителност бяха двойно по-евтини. Снощи излязохме да вечеряме и за двама платихме 40 евро. ”
Според туристи цените в някои магазини за хранителни артикули са нараснали. Пред един от тях срещаме Джулия, която излиза с празни ръце.
Джулия: „ Цените са шокиращи. Една кутия мляко тук коства 4 евро. Едно мляко! Затова в този момент отиваме да търсим в различен магазин. ”
Проверяваме цените и на сергиите за плодове и зеленчуци. Килограм череши костват 8,90 евро. А тези с по-ниско качество - 2,90 евро.
Продан Божинов: „ Е, не е допустимо 18 лв.. Кой ще ги купува не знам за 9-10 евро череши. Ще търсим къде са по 3-4 евро. ”
Големи разлики има и в заведенията.
Йонка Андонова, гражданин на Несебър: „ В едно заведение примерно риба скумрия е 4,50 евро, а на друго заведение 13 евро. Ей такива аномалии има в цените. Ние живеем в Несебър и заведенията нямат хора. ”
Но някои заведения за хранене в курорта Слънчев бряг изненадват прелестно.
Георги Тонев, шеф на заведение: „ Една бира в центъра на Слънчев бряг въпреки всичко е 1,69 евро. Не е доста. Две водки с две коли са 6 евро. Миналата година костваха 5,45. Позволяват си да пият, доста рядко да ядат. Всички хотели са ол инклузив и идват все по-бедни екскурзиант. ”
Майкъл, екскурзиант от Ирландия: „ Тук цените са положителни - същите са като в Ирландия. Ние сме отседнали в хотел малко по-нагоре по улицата и там платихме за закуска с 10 евро повече. А за такси да не говорим-страшно са скъпи. ”
Според хотелиери в курорта покачването на някои артикули е не повече от 10%.
Теодор Пастармаджиев, хотелиер: „ При всички случаи има някакво повишаване спрямо предишното лято, само че това, както знаете се случва в цялата страна, а и в цяла Европа. Специално за Слънчев бряг аз дръзвам да настоявам, че е много по-евтино даже от вътрешността на страната от огромните градове. ”
Павлина Димитрова, шеф на хотел: „ Никой от тях не е споделил, че му е скъпо, а напротив-дори считам, че за тях е много бюджетно. И не сме имали недоволства изрично никакви от цените. ”
А сметката за лятна почивка зависи от избора на всеки екскурзиант.
Вижте целия репортаж на Елеана Цанова
Марк, екскурзиант от Англия: „ Когато беше левът, нещата в действителност бяха двойно по-евтини. Снощи излязохме да вечеряме и за двама платихме 40 евро. ”
Според туристи цените в някои магазини за хранителни артикули са нараснали. Пред един от тях срещаме Джулия, която излиза с празни ръце.
Джулия: „ Цените са шокиращи. Една кутия мляко тук коства 4 евро. Едно мляко! Затова в този момент отиваме да търсим в различен магазин. ”
Проверяваме цените и на сергиите за плодове и зеленчуци. Килограм череши костват 8,90 евро. А тези с по-ниско качество - 2,90 евро.
Продан Божинов: „ Е, не е допустимо 18 лв.. Кой ще ги купува не знам за 9-10 евро череши. Ще търсим къде са по 3-4 евро. ”
Големи разлики има и в заведенията.
Йонка Андонова, гражданин на Несебър: „ В едно заведение примерно риба скумрия е 4,50 евро, а на друго заведение 13 евро. Ей такива аномалии има в цените. Ние живеем в Несебър и заведенията нямат хора. ”
Но някои заведения за хранене в курорта Слънчев бряг изненадват прелестно.
Георги Тонев, шеф на заведение: „ Една бира в центъра на Слънчев бряг въпреки всичко е 1,69 евро. Не е доста. Две водки с две коли са 6 евро. Миналата година костваха 5,45. Позволяват си да пият, доста рядко да ядат. Всички хотели са ол инклузив и идват все по-бедни екскурзиант. ”
Майкъл, екскурзиант от Ирландия: „ Тук цените са положителни - същите са като в Ирландия. Ние сме отседнали в хотел малко по-нагоре по улицата и там платихме за закуска с 10 евро повече. А за такси да не говорим-страшно са скъпи. ”
Според хотелиери в курорта покачването на някои артикули е не повече от 10%.
Теодор Пастармаджиев, хотелиер: „ При всички случаи има някакво повишаване спрямо предишното лято, само че това, както знаете се случва в цялата страна, а и в цяла Европа. Специално за Слънчев бряг аз дръзвам да настоявам, че е много по-евтино даже от вътрешността на страната от огромните градове. ”
Павлина Димитрова, шеф на хотел: „ Никой от тях не е споделил, че му е скъпо, а напротив-дори считам, че за тях е много бюджетно. И не сме имали недоволства изрично никакви от цените. ”
А сметката за лятна почивка зависи от избора на всеки екскурзиант.
Вижте целия репортаж на Елеана Цанова
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




