До мъжа, който ме разруши емоционално: Благодаря!
Скъпи ТИ :
Искам да си представиш това: момиче, седящо на пода в спалнята си, пресъхнала, със свито от ридания тяло. Момиче, което бие юмруците си от пода, с цел да провокира възприятие в разрушеното си сърце.
Сега желая да си представиш лицето ми, тъй като това момиче бях аз и в никакъв случай не бях задоволително добра за теб.
Винаги бях на второ място след дузината девойки. Караше ме да се усещам изцяло безполезна. Съсипа ме прочувствено. Въпреки това, не те ненавиждам.
Вместо това, желая да ти благодаря!
Въпреки, че ми лиши месеци, най-сетне осъзнах, че не аз не съм задоволително добра за теб, а ти не си задоволително добър за мен. Тези думи отекват в съзнанието ми и непрекъснато ми припомнят, че заслужавам повече от това изопачено разбиране за любовта, което ми бе поднесено на потъмнял сребърен поднос.
Заслужавам повече от това да съм пренебрегната.
Заслужавам повече от това да бъда манипулирана.
Заслужавам нещо по-добро от теб.
Знам, че не съм същото момиче, което седеше на пода в спалнята онази нощ, тъй като към този момент не бих дала на някого безспорна власт над мен и не бих разрешила да се усещам безполезна и маловажна повече.
Бях обхваната от негативизъм и за известно време смятах, че ти си единствената светлина в живота ми. Давех се и всеки божи ден се събуждах с вярата твоята ръка да ме издърпа на повърхността.
Грешах.
Точно тази нощ осъзнах, че ръката ти не е там, с цел да ме избави, а с цел да ме бутне още по-надолу. Тази нощ осъзнах, че единствената ръка, от която се нуждая, е моята.
Искам да се замислиш за момичето, което не можеше да спи нощем, тъй като кошмарите бяха по-лоши от действителността, която бе ужасна.
Искам да се замислиш за момичето, което не можеше да яде, тъй като нямаше вкус от непрекъснатото безпокойствие, че е направила нещо неверно.
Искам да се замислиш за момичето, което се мразеше толкоз доста, че заран ставаше от леглото единствено с цел да се върне в него след няколко часа.
Искам да се замислиш за момичето, което плачеше безшумно нощем, надявайки се родителите и да не чуят.
Искам да се замислиш за всички неща, които ти не си видял, всички неща, които не си изживял, всичко, което тя пазеше в загадка.
И в този момент желая да се замислиш за индивида, в който се трансфорах.
Защото с помощта на това, което научих от теб, към този момент не диря щастието. Вече имам достолепие и не диря утвърждение от някого.
Благодарна съм за това, че беше част от моя живот, тъй като си най-хубавото неприятно нещо, което ми се е случвало в миналото.
Надявам се в никакъв случай да не попадаш в пъкъла, в който ме изпрати ти и откровено ти искам щастието, което изпитвам всеки ден.
Благодаря ти, че ме обкръжи с мрачевина, тъй като толкоз прелестни неща излязоха от тази мрачевина. Толкова доста прелестни неща пристигнаха от теб.
Автор: Ася Фърцаловска




