Президентът Йотова за 1 юни: Скъпи деца, бъдете здрави, сбъдвайте смелите си мечти!
Скъпи деца, бъдете здрави! Сбъдвайте смелите си фантазии! Това написа във Facebook президентът Илияна Йотова по случай 1 юни - Международният ден на детето. „ Ние, вашите родители, постоянно ще бъдем до вас! Честит празник! ", добавя президентът.
Имаме още доста работа като възрастни, като страна и общество, с цел да осигурим щастливо и умерено детство за всички български деца, да ги предпазваме от заплахите, да опознават света в среда на поддръжка и любов, да имат еднакъв старт в живота, декларира още президентът.
Публикацията си Илияна Йотова стартира със стихотворение на Елисавета Багряна.
„ Ние никнем и растем като гъбки в полето.
Днес е нашият празник, през днешния ден е ден на детето!
Ако ние сме здрави и сме бодри и сити,
вие всички тогава около нас сте честити.
Но измежду нас има небогати, има гладни и заболели.
С лица скръбни и бледни те поглеждат охолните.
Днес за тях помислете! В тези погледи ясни
насладата запалете - насладата да не гасне! “




