България е ПОТРЕСЕНА! Скандално изказване на шефа на АПИ Йордан Вълчев: „Да подам оставка заради някакво прегазено дете? Абсолютно несериозно!“
Скандално изявление на шефа на АПИ Йордан Вълчев хвърли обществеността в България в шок. То е във връзка случая със починалата 12-годишна Сияна в тежката злополука край Луковит.
В деня на нещастието, когато беше поискана оставката му, началникът на АПИ направил следния коментар в организацията: „ Да подаваме оставки поради някакво прегазено дете, е безусловно несериозно “, разкриват потресени чиновници на пътната организация.
Председателят на Управителния съвет на АПИ Йордан Вълчев, който на процедура се явява най-висшия шеф на пътната мрежа у нас, се е покрил в миша дупка и към този момент трети ден отхвърля да си подаде оставката след зверската злополука, умъртвила 12-годишната Сияна.
Детето се е возило в кола с баба си и дядо си в първия ден от пролетната почивка. Водач на тежкотоварен автомобил се врязва в колата им. Ударът е бил толкоз мощен, че детето издъхва на път за болничното заведение, а дядо му бере душа в кома.
Вижте в обявата на SafeNews за тежката злополука:
ИЗВЪНРЕДНО!: Жестока злополука край Луковит – убито е дете! (СНИМКА)
Почерненият татко на детето Николай Попов обществено прикани за оставки на цялото управление на АПИ, а Прокуратурата да влезе в организацията и да стартира инспекция поради трагичното положение на пътищата и подозренията за гигантска корупция.
След апелите на таткото, Вълчев не направи нито едно обществено изказване, нито сервира съболезнования. Той е с изключен телефон и медиите не могат да се свържат с него четвърти ден. Покани за изявленията с него е имало от всички малките екрани, както и от десетки уеб сайтове и вестници, само че Йордан Вълчев си е изключил телефона.
Йордан Вълчев е индивидът, чиито лъжливи схеми са предизвикали гибелта на почтеното дете, както и на доста други жертви на пътища, намиращи се в окаяно положение поради корупционните му практики в ролята му на пудел-касичка на „ Продължаваме промяната “.
Главен провинен за нелепия завършек на момиченцето, само че и за стотици други тежки ПТП-та е точно Вълчев, който неведнъж е лъгал, че на трасето е осъществен ремонт и то е в обичайно положение.
Според информаторите, осъществяваните козметични поправки и “кърпежи ” по пътищата на Северозапада, в действителност били част от съвършено смазана корупционна скица, целяща да цялостни с кеш шкафчетата и касите на “Промяната ”. За реализатори на калпавите поправки се наемали съответни сдружения, които авансово се били уговорили да “върнат ” част от отпуснатите им държавни пари в джобовете на Йордан Вълчев. Той пък от своя страна, имал ангажимент да ги регистрира в партийната централа. Ремонти се правели главно по документи, а действително пътищата били в окаяно положение и там гибелта си намирали десетки, че даже и стотици български жители.
Прочетете още за това в обявата на SafeNews:
Ето го ГЛАВНИЯТ ВИНОВНИК за гибелта на Сияна – шефът на АПИ Йордан Вълчев!: Пудел-касичка на „ Промяната “ с корупционни схеми за милиони?
Източник – Lupa.bg
Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




