ММА клубове срещу ММА федерация: Обвинения за монопол, проваляне на турнири, такса спокойствие
Скандалът в ММА средите у нас се заплита. След като президентът на федерацията Станислав Недков – Стъки в ефира на bTV съобщи, че клубовете, които не са под шапката на организацията се пробват да провеждат противозаконни събития, пристигна и отговорът.
Росен Димитров, Камен Георгиев, Димитър Димитров желаеха да показват своята позиция по обвиняванията за образуване на противозаконни шампионати.
Едноличен търговец
„ Станислав Недков желае да му се играе по свирката. Много безочлив човек е, дръзвам да настоявам. Гледа те и те лъже в очите. Той не гради, той разрушава “, съобщи Росен Димитров.
„ Бях член на федерацията допреди две години. Всичко ми се струваше доста добре, до момента в който самата федерация не се трансформира от федерация в Едноличен търговец „ Недков “. Случаите с Офелия и Георги Валентинов, слабото съдийство, слабите резултати на интернационалните турнири… Осъзнах, че нещо не върви в тази федерация. Всички го виждат.
Решенията се взимат властническо – непосредствено от него. Управителният съвет на федерацията са негови доближени. Ние дори не знаехме кои са. На Общо заседание идват някакви хора, сядат, Недков споделя „ Трябва да ги гласуваме “, а ние не ги познаваме “, съобщи Димитър Димитров – президент на клуб „ Викинг “.
„ Такса успокоение “
Росен Димитров, Камен Георгиев, Димитър Димитров са безапелационни, че Станислав Недков е опитал да провали редица шампионати в бойните спортове, проведени отвън шапката на федерацията. Той е пращал доноси до Министерството на младежта и спорта и съответните управляващи.
Според тримата, причина за прекъсване на шампионатите няма, защото те са в професионален ММА, а не в аматьорския спорт.
„ Това са професионални промоутъри. Те нямат нищо общо с Българската федерация по ММА. Едните са професионални събития, другите са аматьорски. Пристигали са сигнали, че се тормозят за здравето на състезателите. Просто е смешно. Тези хора не помнят, че с цел да организираме едно такова събитие, се върви в полиция. Входира се едно писмо, изяснява се защо става въпрос, какъв брой хора ще отидат почти, с цел да може полицията да се провежда авансово. Трябва да платим на пожарна, да доведем кола за спешна помощ, да има вътрешна защита – това е наше обвързване. Как може едно събитие да е нелегално, в случай, че изготвяме купища документи към държавни органи? “, съобщи Камен Георгиев.
Те обявиха, че гледат на част от желаните заплащания за съдии и други услуги като „ такса успокоение “.
Началото на напрежението към Стъки в този момент наподобява съответствува със абсурда, при който боецът Георги Валентинов отхапа част от ухото на Митко Илиев по време на предавано по малкия екран мач в „ Св. Влас “.
С известно забавяне Валентинов получава доживотна възбрана да взе участие в надпреварите „ Макс Файт “, a рецензиите против Федерацията по ММА поради допускането на рецесията стартират да се натрупат.
Наказаният войник се прочу неприятно откакто беше сниман в агитката на националния стадион „ Васил Левски “ по време на скандалния мач против Англия, преустановен поради расистка провокация през 2019 година
В изявление за канала на журналиста Георги Петков след багра с Митко Илиев, Валентинов декларира, че счита глобата за прекомерна и пита за какво съдиите, които федерацията би трябвало да обезпечи, не са понесли същата отговорност.
Той взема решение да подсети на ръководителя Станислав Недков и за това, че лично е оказал помощ за издаването на лиценз за спортната му организация, в това число и за запазването му като неин президент повече от 10 години – с помощта на политическите си връзки.
Както постоянно отговорен е съдията на мача, съгласно там присъстващите, който пък арбитър е представител на ММА федерацията, което отпуши серия от реакции на разнообразни спортисти и треньори, напомня SafeNews.
ПОРЕДЕН СКАНДАЛ В СПОРТА: Шефът на ММА федерацията Стъки, “опиянен,, се гаври с жена? (ВИДЕО 18+)
Източник: бтв
Още вести четете в: България, Спорт, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




